
Szanowni Rodzice
Szanowni Państwo, w imieniu nauczycieli i wychowawców naszej szkoły, zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o dokonywanie wpłat na Radę Rodziców. Pieniądze te przeznaczane są na potrzeby uczniów, umożliwiają wspieranie rozwoju naszych dzieci i uatrakcyjniają ich pobyt w szkole.
Nasi uczniowie w tym roku szkolnym osiągnęli wysokie wyniki w nauce, aktywnie biorą udział w licznych konkursach różnego szczebla, zawodach sportowych, uroczystościach odbywających się nie tylko w szkole, ale także w mieście i województwie. Chcielibyśmy tych uczniów nagrodzić za ich wysiłek i osiągnięcia. Tylko dzięki Państwa wpłatom możemy nie tylko wspierać i doceniać uczniów, ale również zachęcać ich do dalszej aktywności na różnych polach.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy już dokonali wpłat na Fundusz Rady Rodziców oraz tym, którzy zrobią to niebawem. Wspólnymi siłami możemy zdziałać jeszcze więcej.
PIENIĄDZE (80 zł) NA RADĘ RODZICÓW PROSIMY O WPŁACANIE NA RACHUNEK:
Rada Rodziców Zespołu Szkół Logistycznych
23 1500 1168 1211 6004 9842 0000
Santander Bank Polska S.A. 38 Oddział we Wrocławiu
Z poważaniem Nauczyciele, Wychowawcy i Dyrekcja Szkoły
W dniu 26.05.2025 r. na terenie Sekcji Pasażerskiej we Wrocławiu odbyły się już ostatnie zajęcia edukacyjne w ramach Innowacji Pedagogicznych "Bezpieczna podróż bezpieczny podróżny" w roku szkolnym 2024/2025.
Innowacje Pedagogiczne były prowadzone przez Panią Alicję Furtak - instruktora d/s. handlowych "PKP Intercity" S.A. W tych zajęciach uczestniczyła klasa II i IV technikum o kierunku technik transportu kolejowego.
Tematami zajęć było: Zapoznanie się: REKRUTACJA i SELEKCJA – podstawowe informacje, zasady i zachowanie podczas spotkań rekrutacyjnych. Omówienie technik rekrutacyjnych oraz zadań, z jakimi można się spotkać w trakcie Assessment Center. Z czym można się spotkać - pytania, zadania logiczne, scenki tj. wcielenie się w rolę przyszłego pracownika. Podsumowanie wiedzy handlowej w formie teleturnieju.
Oprócz tego, młodzież z klas kolejowych mogła zapoznać się między innymi z najczęściej zadawanymi pytaniami podczas Rekrutacji:
- Jakie warunki muszę spełnić, żeby zostać konduktorem w PKP INTRERCITY?
- Jak długo trwa szkolenie przygotowujące do pracy na stanowisku konduktora?
- Co w przypadku dojazdów np. z Wrocławia? Nie wyobrażam sobie dojeżdżać codziennie na zajęcia do Warszawy lub Gdyni.
- Czy w trakcie szkolenia będę otrzymywał wynagrodzenie?
- Czym jest umowa lojalnościowa?
- Jak wygląda egzamin na konduktora?
- Jakie warunki pracy po okresie szkolenia oferuje PKP INTERCITY? 9. Jakie elementy składają się na wynagrodzenie konduktora? 10. Jak wygląda harmonogram pracy konduktora? Czy godziny pracy są stałe?
W dalszej części zajęć przedstawiono praktyczne przykłady postępowania konduktora w czasie wykonywania obowiązków służbowych. Uczestnicy mieli możliwość wcielenia się w rolę konduktora i sprawdzenia się w trudnej sytuacji z klientem, wykonywali zadania w grupach oraz pogłębiali swoją wiedzę nt. obowiązków konduktora. Wszystko po to, aby przybliżyć uczniom zakres wiedzy i kompetencji potrzebnych do wykonywania wspomnianego już zawodu. W sposób zabawny młodzież prezentowała scenki z zakresu pracy drużyny konduktorskiej na pociągu.
W dniu 03.04.2023 r. na zaproszenie Pani Dyrektor z Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi z Warszawy praz Pani Dyrektor Dolnośląskiego Zakładu we Wrocławiu Spółki "POLREGIO" S.A. w Warszawie w ramach współpracy programu "Kadry dla Przemysłu" po raz trzeci młodzież z Zespołu Szkół Logistycznych we Wrocławiu z klasy III technikum o kierunku technik transportu kolejowego, mogła uczestniczyć w zajęciach praktycznych na symulatorze pracy maszynisty "SYMULATOR NEWAG IMPULS" oraz "SYMULATORZE EN57AL" umieszczonego na ruchomej platformie w Centrum Szkolenia POLREGIO w Częstochowie.
Zajęcia odbywały się między innymi w kabinie maszynisty pod nadzorem Pana Mirosława, instruktora maszynistów z Zakładu Dolnośląskiego we Wrocławiu oraz Pana Waldemara, instruktora maszynistów z Zakładu Łódzkiego. Zapoznanie z pracą maszynisty obejmowało prowadzenie pociągu na odtworzonych trasach stanowiących odzwierciedlenie rzeczywistej pracy maszynisty. Trasy były różnorodnie konfigurowane z sytuacjami zdarzającymi się w życiu pracy maszynisty pojazdu trakcyjnego.
Podsumowując dzisiejsze zajęcia panowie instruktorzy docenili młodzież za dużą wiedzę. Podkreśli, że przyszli kolejarze z Wrocławia mogą z pełną determinacją podnosić swoje kwalifikacje w uzyskaniu licencji oraz świadectwa maszynisty.
W imieniu młodzieży, Pani Dyrektor Zespołu Szkół Logistycznych we Wrocławiu, składam na ręce Pana Prezesa, Pani Dyrektor Biura Zarządzania Zasobami Ludzkimi, Pani Dyrektor Dolnośląskiego Zakładu we Wrocławiu Spółki POLREGIO S.A. serdeczne podziękowanie za wspaniałą wycieczkę zawodoznawczą.
Panom instruktorom za włożony trud w prowadzeniu zajęć, a także za przemiłą atmosferę, przyjęcie młodzieży, poczęstunek a także otrzymane prezenty dla Pani Basi z Centrum Szkolenia POLREGIO w Częstochowie.
Z wyrazami szacunku Roland Potoczny
Po raz czwarty uczniowie Zespołu Szkół Logistycznych we Wrocławiu brali udział w organizowanej po raz VIII przez Urząd Transportu Kolejowego ogólnopolskiej konferencji naukowo-technicznej pod tytułem "Transport Kolejowy 2025: Przeszłość-Teraźniejszość-Przyszłość".
Tegoroczna edycja zgromadziła około 100 osób. Uczniowie, studenci i doktoranci związani z wieloma szkołami i uczelniami wygłosili 10 prezentacji na tematy z różnych obszarów kolei, a także zaprezentowali 6 plakatów podczas sesji plakatowej. W tym roku wiele tematów związanych było z przyszłością kolei. Wykłady były poświęcone nowoczesnym systemom, bezpieczeństwu, innowacjom. Autorzy prac przedstawili m.in. propozycję systemu kabinowego, który jest oparty na przetwarzaniu obrazu. Rozważali też kolej jako cel potencjalnych ataków terrorystycznych. Zastanawiali się nad możliwościami zastosowania sztucznej inteligencji w różnych sferach pracy na kolei czy korzystaniem z zaawansowanych technologii – od Internetu Rzeczy po rozszerzoną rzeczywistość.
Ważnym tematem, który pojawił się na sesji plenarnej było bezpieczeństwo pracy w transporcie kolejowym.
W tym roku ZSL we Wrocławiu reprezentował Piotr Prokop uczeń IV klasy TK z wykładem "Możliwości i zastosowanie AI w różnych dziedzinach kolei”. Wykład wzbudził zainteresowanie koła naukowego złożonego z profesorów i doktorantów wyższych uczelni, i to oni zadawali pytania naszemu uczniowi. Prezentacja naszego ucznia została doceniona przez pana Ignacego Górę, prezesa UTK, który wyróżnił Piotra poprzez wyróżnienie wręczone na koniec konferencji.
Po raz kolejny odnotowaliśmy sukces naszych uczniów, którzy interesują się kolejnictwem i mają pomysły doceniane przez kierownictwo UTK.
W tym roku byliśmy jedną z dwóch szkół średnich biorących udział w tym wydarzeniu.
Za każdym razem uczniowi są zachęcani i motywowani do udziału w tym ogólnopolskim wydarzeniu przez nauczyciela kolejowych przedmiotów zawodowych pana Oskara Olejnika, który pomaga w wyborze tematów i służy konsultacjami w przygotowaniu materiału.
W ZWIĄZKU Z ODBYWAJĄCYMI SIĘ MATURAMI W DNIU 21.05.2025 – Środa NASTĄPI ZAMIANA SAL
Terminy egzaminu zawodowego Lato 2025
Wyniki konkursu z j.angielskiego: 'Wrocław's Hidden Gems' - ,,Ukryte Skarby Wrocławia":
- Kategoria I: uczniowie klas 1-2:
- I miejsce: Marcin Lipka
- II miejsce: Rafał Buchwald-Osowski
- III miejsce: Igor Bagiński
- Kategoria II: uczniowie klas 3-4:
- I miejsce: Miłosz Bazyliński
- II miejsce: Daria Świątek
- III miejsce: Julia Terlecka
Uroczyste wręczenie dyplomów odbędzie się w trakcie zakończenia roku szkolnego. Prace można oglądać od jutra w gablocie na IV piętrze przy sali 54.
W dniu 16.04.2025 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Aleksandra Dąbrowska, Alan Dorosz, Veronika Skliar zajęła III miejsce w XIV edycji Ligi Młodych Logistyków organizowanej przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.
Opiekunem merytorycznym uczniów była mgr Anna Kwietniewska.
W eliminacjach do konkursu wzięło udział 239 zespołów z całej Polski, a do finału zakwalifikowało się 10 drużyn, w tym nasza.
Uczniowie wygłosili prezentację pod tytułem „Smart cities i inteligentna logistyka miejska”.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Naszej Szkoły, w składzie: Zuzanna Wawrzyniak, Piotr Prokop, Konrad Jagustyn i Volodymyr Viakhk, wzięli udział w Konkursie na Wspieranie Aktywności Samorządów Uczniowskich. Młodzieżowa Rada Miasta Wrocławia wraz z Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Komisją Edukacji i Młodzieży Rady Miejskiej Wrocławia przyznała 15 000zł na projekt, który przewiduje zakup ławek do tzw. "zielonej klasy" na dziedzińcu Naszej Szkoły oraz sprzętu nagłaśniającego.
Symboliczne wręczenie nagrody odbyło się w Kinie Nowe Horyzonty 16.04.2025r.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich zangażowanych, w szczególności dla Pani Dyrektor Stelli Gazdulskiej - za wsparcie, Pana Cezarego Budzenia, opiekuna Samorządu Uczniowskiego - za koordynację , a Pani Vicedyrektor Ewelinie Mielczarek, Pani Beacie Śliwińskiej, Pani Anecie Bekalarskiej, Panu Rafałowi Glowa - za wielowymiarową pomoc.
Realizacja założeń projektu będzie cieszyć nas wszystkich już wkrótce.