Do wakacji pozostało

---

Ogłoszenie oświatowe

Spotkania online
Serdecznie zapraszam Państwa oraz Państwa uczniów do udziału również w spotkaniach online organizowanych przez naszą Uczelnię.
Najbliższe spotkanie na które chciałabym Państwa zaprosić to webinar z udziałem Przemysława Staronia - Nauczyciela Roku 2018 - poświęcony emocjom. Webinar pod tytułem “Jak się czujesz? Porozmawiajmy o emocjach” odbędzie się 9 kwietnia o godz. 18.00.
Poniżej przesyłam link do szczegółowych informacji oraz formularza zgłoszeniowego: Koronawirus. Jak się czujesz? Porozmawiajmy o emocjach – webinar dla młodzieży: Koronawirus. Jak się czujesz?
Dodatkowo zapraszam do zapoznania się z materiałami z webinarów już zrealizowanych, które mogą być dla Państwa przydatne: Informacje o wszystkich spotkaniach online dostępne są na stronie: Wrocław aktualności miastowe.
Dzień Drzwi Otwartych On-line w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
Szanowni Państwo, już w najbliższą sobotę zapraszamy na Dzień Drzwi Otwartych On-line w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
W tym dniu w godzinach od 10.00 do 13.00 będziemy prezentować naszą ofertę edukacyjną, w tym zasady rekrutacji na rok akademicki 2020/2021. W tym czasie na czacie do dyspozycji maturzystów będą również pracownicy i studenci, którzy chętnie odpowiedzą na pytania i rozwieją wątpliwości.
Wydarzenie odbędzie się na portalu społecznościowym Facebook pod adresem: https://www.facebook.com/events/227951231912815
Plan prezentacji podczas Dnia Drzwi Otwartych przesyłamy poniżej:
10.00 - Przywitanie uczestników przez Prorektor ds. Studenckich dr Agnieszkę Pisulę-Lewandowską
10.05 - Prezentacja Uczelni i ogólnych warunków rekrutacji
10.20 - Samorząd Studencki
10.30 - Fizjoterapia
10.45 - Kosmetologia
11.00 - Terapia
11.15 - Turystyka i rekreacja
11.30 - Sport
11.45 - Wychowanie fizyczne
12.00 - Klub Sportowy AZS-AWF Wrocław
12.15 - Erasmus
12.30 - Zespół Pieśni i Tańca Kalina
12.40 - Studenckie Towarzystwo Naukowe
12.50 - Szkoła doktorska
13.00 - Podsumowanie i zakończenie Dnia Drzwi Otwartych
W razie pytań prosimy o kontakt.
Pozdrawiamy serdecznie,
Biuro Rekrutacji Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
al. I.J. Paderewskiego 35
51-612 Wrocław
tel. 71 347 30 00.

Seminarium Drewniak

W dniach od 31 stycznia do 2 lutego 2020 roku 29 uczniów z klas 1 Tli, 1TLiP, 2 Tli i 3 TLi wraz z nauczycielami: Panem Kamilem Keslerem, Panem Grzegorzem Dorobkiem i Panią Ewą Zakrzewską już po raz drugi wzięło udział w XIII edycji Seminarium Drewniak, szkoleniu realizowanym w systemie GROM COMBAT SYSTEM, w Warszawie. GROM COMBAT to system realnej samoobrony, którego zręby stworzył ppłk Leszek Drewniak, szef wyszkolenia i zastępca dowódcy JW. GROM. Organizowane co roku, już od dwunastu lat, Seminarium Drewniak poświęcone jest pamięci w/w podpułkownika, w trakcie którego jego uczestnicy mają okazję partycypować w zajęciach rozwijających umiejętności skutecznej obrony przed napastnikiem.
W piątek 31 stycznia, tuż po przyjeździe do Warszawy, uczestnicy udali się na warszawską Pragę, gdzie w niewielkim parku znajdującym się przy bloku w którym mieszkał ppłk Drewniak miało miejsce oficjalne rozpoczęcie szkolenia. Po wysłuchaniu prelekcji na temat życia i działalności ppłk Drewniaka, uczestnicy szkolenia musieli się w jak najszybszym tempie przemieścić na basen sportowy. Tam pod opieką instruktorów odbyły się zajęcia z ratownictwa wodnego, które wymagały od uczestników wykazania się wysokimi umiejętnościami pływania i zachowania w wodzie w sytuacjach kryzysowych. Po tych zajęciach grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami udała się do bazy noclegowej, którą stanowiła siedziba VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana znajdującego się na warszawskim Mokotowie. Późnym wieczorem odbyły się tam zajęcia sprawnościowe zaprawiające pod względem fizycznym do gotowości do ciężkiej pracy podczas kolejnych dni szkolenia. To jeszcze jednak nie był, jak miało się wydawać, koniec działań. W środku nocy na pogrążonych we śnie uczestników Seminarium czekała jeszcze jedna, dość ekscytująca atrakcja, a mianowicie symulacja porwania. Dzięki brawurowej akcji instruktorów szkolenia, symulującej przeprowadzenia takiego porwania, uczniowie mogli poznać tajniki taktyki zachowania w sytuacji zakładniczej.
Przez kolejne dwa dni tj. 1 i 2 lutego uczestnicy Seminarium brali udział w różnych blokach szkoleniowych, w trakcie których zyskali wiedzę z zakresu walki wręcz w tym z przeciwnikiem uzbrojonym w nóż lub pałkę, wykrywania inwigilacji w połączeniu z grą miejską i zdobywania umiejętności na orientację w mało znanym lub zupełnie obcym terenie, podstaw walki w pomieszczeniu, strzelania z broni krótkiej, medycyny z naciskiem na taktykę działań ratowniczych w warunkach bojowych czy rozpalania ogniska z użyciem krzesiwa. Co więcej, podczas drugiego dnia szkolenia jego organizatorzy przewidzieli też czas na wizytę w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie podzieleni na grupy uczestnicy wraz z wyznaczonym przewodnikiem zwiedzili wybrane miejsca w/w Muzeum.
W ostatni dzień szkolenia, po zrealizowaniu wszystkich zaplanowanych zajęć, odbyło się oficjalne zakończenie Seminarium. Wszyscy biorący w nim udział otrzymali dyplomy upamiętniające uczestnictwo w tym wydarzeniu, a także koszulki z logo GROM COMBAT SYSTEM oraz wiele cennych rad, wskazówek oraz słów uznania za zaangażowanie i podjęty trud w trakcie szkolenia od organizatorów i instruktorów prowadzących zajęcia. Po oficjalnym zakończeniu Seminarium, wszyscy uczestnicy udali się jeszcze na Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie zapalili znicze na grobach najbardziej zasłużonych dowódców JW. GROM.
Pomimo ogromnego zmęczenia, zmierzenia się z bardzo ciężkimi fizycznymi, a także wymagającymi silnej odporności psychicznej wyzwaniami, nasi uczniowie z bardzo pozytywnymi wrażeniami powrócili do Wrocławia.
Zachęcamy do obejrzenia filmu i zdjęć znajdujących się w załączonej galerii.

2020-04-08;   Ewa Zakrzewska

Myj ręcę

2020-03-30;   LS

Zostań w domu

2020-03-30;   LS