Do wakacji pozostało

---

Włącz się. Młodzi i media

Temat mediów odgrywa szczególną rolę we współczesnym świecie. Media to przede wszystkim skarbnica informacji o współczesnym świecie, ale także rozrywka i upowszechnianie kontaktów towarzyskich. Era cyfrowa ma wpływ na życie kulturalne, społeczne i rodzinne każdego z nas.
W związku z tym stworzyliśmy zespół realizujący program Centrum Edukacji Obywatelskiej „ Włącz się. Młodzi i media”. Ale po kolei.... Nasza grupa „Zaangażowanych medialnie” to Katarzyna Baran i Szymon Sawicki z klasy 2TLi jako piszący, Szymon Łabaty, Michał Grabowiecki i Filip Krupa z klasy 1TAE jako nasza obsługa filmów i montażu.
Pracujemy pilnie pod okiem dwóch koordynatorek p. Karoliny Jakubiak (nauczyciel matematyki) i p. Sylwii Nejfert (nauczyciel geografii).

Kampania społeczna dotycząca Jubileusz 70-lecia szkoły.

W tym roku szkolnym w ramach realizowanego przez nas projektu „ Włącz się. Młodzi i media” będziemy tworzyć kampanię społeczną dotyczącą Jubileuszu 70- lecia naszej szkoły. Przybliżymy wam wydarzenia związane z tak ważną dla naszej społeczności uroczystością. Przede wszystkim będziemy koncentrować nasze wysiłki na śledzeniu i dokumentowaniu poszczególnych etapów ” naszego święta”, a w konsekwencji powstanie dla was film który upamiętni to wydarzenie.

Prace zaczęliśmy już 17 listopada, kiedy to zaproszono byłych nauczycieli naszej szkoły na uroczyste oświetlenie budynku oraz pyszny poczęstunek w sali. Korzystając z okazji przeprowadziliśmy z wybranymi osobami ciekawe wywiady. Aby uatrakcyjnić to wydarzenie, koło teatralne Panta Rhei pod kierownictwem p. Szydłowskiej wystawiło spektakl pt. "Dziady". Odniosło ono duży sukces. Po przedstawieniu goście mogli podziwiać na zewnątrz piękne podświetlenie szkoły. Trwało ono chwilę, jednak efekt był naprawdę niesamowity.
Główny dzień uroczystości zaplanowano na 21 kwietnia 2017 roku. W tym dniu odbędzie się Zjazd i Bal Absolwentów. Będziemy również uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej oraz w Apelu. Nasze święto wzbogaci festyn na boisku szkolnym połączony ze zwiedzaniem szkoły i spotkaniami nauczycieli – absolwentów.

W ramach jubileuszu siedemdziesięciolecia naszej szkoły będą odbywać się różne uroczystości, a my będziemy je dla was sprawie relacjonować.
„Zaangażowani medialnie”

2016-12-13;   L S