Od 1 września 2026 r., w ramach programu „Bezpieczny Wrocław”, w Zespole Szkół Logistycznych zostaną uruchomione „klasy dronowe” – klasy z innowacjami, które przygotują młodzież do zawodu przyszłości. Uczniowie nauczą się budowy i serwisowania dronów, pilotażu oraz pracy z technologiami, które już dziś zmieniają rynek pracy.

Technologie wciąż się rozwijają, a my staramy się dotrzymać im kroku. Wśród nich jest nasza szkoła: Zespół Szkół Logistycznych. Już w maju uruchamiamy nabór do klas dronowych, w zawodach:

  • technik logistyk - klasa mundurowa oddział przygotowania wojskowego
  • technik elektroenergetyk transportu szynowego
  • technik transportu kolejowego