Do wakacji pozostało

---

Aktualności

Kurs - SEP do 1kV - Zawodowy Wrocław

Przypominam, iż w dniu jutrzejszym (20.09) rusza kurs „Uprawnienia SEP 1kV”.
Informuję, iż pierwszego dnia (tj. 20.09) uczestnicy:
· Muszą zabrać ze sobą dowód osobisty
· Przeprowadzone zostaną przez lekarza medycyny pracy badania


Kurs realizowany będzie przez Ośrodek Kształcenia Kursowego 2XTAK we Wrocławiu, przy ul. Miechowity 2 (boczna Kromera) http://www.2xtak.eu/
Grupa A, do której należą uczestnicy, będzie liczyła 12 osób. Sumarycznie każda z grup ma do zrealizowania 25 godzin edukacyjnych kursu.
Kurs zakończony zostanie egzaminem wewnętrznym, po zdaniu którego uczestnicy otrzymają świadectwo, oraz egzaminem zewnętrznym, którego termin zostanie ustalony w najbliższym czasie. Po zdaniu egzaminu zewnętrznego uczestnicy otrzymają uprawnienia SEP 1kV.


Harmonogram kursu „Uprawnienia SEP 1kV” dostępny jest na stronie internetowejCKP pod linkiem: http://www.ckp.pl/index.php/projekty-unijne/zawodowy-wroclaw/harmonogramy/kursy-zawodowe

2017-09-19;   Agnieszka Skarupa

Kurs - wózki widłowe

Przypominm, iż w czwartek (14.09) rusza kurs „Obsługa wózków widłowych” dla gr. B.
Informuję, iż pierwszego dnia (tj. 14.09):
· Uczestnicy będą musieli zabrać ze sobą dowód osobisty
· Przeprowadzone zostaną przez lekarza medycyny pracy badania

Kurs realizowany będzie przez Ośrodek Kształcenia Kursowego 2XTAK we Wrocławiu, przy ul. Miechowity 2 (boczna Kromera) http://www.2xtak.eu/
Grupa B, do której należą uczestnicy, będzie liczyła 27 osób. Sumarycznie każda z grup ma do zrealizowania 67 godzin edukacyjnych kursu.
Kurs zakończony zostanie egzaminem wewnętrznym, po zdaniu którego uczestnicy otrzymają świadectwo na wzorze MEN. Egzamin wewnętrzny odbędzie się ostatniego dnia kursu (tj. 9.10). Po zdaniu egzaminu wewnętrznego, uczestnicy przystąpią do egzaminu zewnętrznego, przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Egzamin zewnętrzny odbędzie się maksymalnie do 2 tyg. po zakończeniu kursu. Po zdaniu egzaminu zewnętrznego, uczestnicy otrzymają legitymację UDT i tym samym będą uprawnieni do wykonywania pracy jako operator wózków widłowych.


Harmonogram kursu „Obsługa wózków widłowych” dla gr. B dostępny jest na stronie Szkoły i CKP pod linkiem: http://www.ckp.pl/index.php/projekty-unijne/zawodowy-wroclaw/harmonogramy/kursy-zawodowe


Zachęcamy także do śledzenia Naszego fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/ZawodowyWroclaw/ na którym można na bieżąco śledzić przebieg Naszego projektu, oraz oglądać zdjęcia z kursów i staży.

2017-09-12;   Agnieszka Skarupa

Kurs SEP

Zapraszam na kurs SEP do 1kV organizowany w ramach projektu Zawodowy Wrocław.


Agnieszka Skarupa

2017-09-07;   L S

Harmonogram Kursów - Zawodowy Wrocław

Harmonogram Kursów transport spedycja, wózki widłowe i suwnice:


Agnieszka Skarupa.

2017-09-05;   L S

Kursy - Zawodowy Wrocław

Od 13 września ruszają nowe grupy kursów (wózek widłowy, suwnica, transport i spedycja międzynarodowa) w ramach Projektu Zawodowy Wrocław. Szczegółowy harmonogram zostanie zamieszczony wkrótce. Osoby, które są zapisane na poszczególne kursy bardzo proszę zgłaszać się do sali nr 14 w celu wyboru dogodnego terminu.

2017-09-04;   Agnieszka Skarupa

Rozpoczęcie Roku Szkolnego

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 4 WRZEŚNIA - GODZINA 9:00

2017-08-30;   E M

Staże uczniowskie - Zawodowy Wrocław

Dobiega końca pierwsza tura staży uczniowskich. Młodzież naszej szkoły dzielnie spisywała się w firmach takich jak: Kuehne Nagel, wSupport.pl, Comsa Polska, Topacz, Bombardier i Porcie Lotniczym poznając tajniki gospodarki magazynowej, wewnętrznych systemów działających w firmach, obsługi klienta i organizacji działań logistycznych w organizacji. Dziś zaczyna się druga tura staży, a wkrótce krótka fotorelacja z pierwszej części praktyk odbytych w lipcu....

2017-08-01;   Agnieszka Skarupa

Szkolenie na Operatora/Programistę obrabiarek sterowanych numerycznie (CNC)

Firma Professional z firmą Eturia sp. z o.o. zaprosza uczniów naszej placówki na całkowicie darmowe szkolenie na Operatora/Programistę obrabiarek sterowanych numerycznie (CNC). Uczniowie szkoły będą mieli okazję odbyć kurs, otrzymać honorowany również za granicą certyfikat TÜV NORD oraz odbyć płatny staż zawodowy zdobywając doświadczenie zawodowe. CNC jest jedną z wiodących technologii wykorzystywanych w branży przemysłowej, która to branża w ostatnich latach okazała się najczęściej przyjmującą nowozatrudnionych pracowników. Oferty pracy roją się od ogłoszeń o nabór pracowników, którzy będą umieli obsługiwać technologię CNC, dość szybko staje się ona standardem. Szkolenie obejmuje 80 h nauki, rozłożonej na 8 dni (z czego znakomita większość to zajęcia praktyczne); odbywa się w renomowanym centrum szkoleń CNC Numerika we Wrocławiu. W znakomitej większości są to zajęcia praktyczne na obrabiarkach, więc na pewno mogą spodobać się młodym ludziom. Po zakończonym szkoleniu odbywa się egzamin, po którego zdaniu uczestnicy otrzymują certyfikat.

W związku z tym, że jest to projekt unijny musi on spełniać określone kryteria doboru uczestników. W przypadku projektu „Dolnośląska kuźnia kadr” kryteria są następujące:
· Wiek od 18 do 24 lat;
· Zamieszkanie na terenie gminy wiejskiej, lub wiejsko-miejskiej Dolnego Śląska (nie wymagane jest potwierdzenia miejsca zamieszkania, tak więc adres podawany na formularzu zgłoszeniowym jest deklaracją);

Szczególnie wspieramy: osoby zamieszkałe na terenach o małej gęstości zaludnienia, kobiety na miejscach pracy stereotypowo postrzeganych za „męskie”, osoby młode u progu ścieżki zawodowej oraz osoby w gorszej sytuacji materialnej, których nie stać na kursy doszkalające (koszty proponowanych szkoleń to ok. 2-3 tysiące złotych).


Firma oferuje:
· profesjonalna salę szkoleniową wyposażoną w odpowiednie sprzęty i narzędzia;
· doświadczoną kadrę trenerską;
· poświadczenie kwalifikacji certyfikatem;
· atmosferę równouprawnienia i równości szans;
· zajęcia w małych grupach (do 12 osób), by zapewnić indywidualne podejście do uczestnika.

tel. kontaktowy do osoby odpowiedzialnej: 513 107 481
Kursy organizowane są średnio raz w miesiącu najpliższy rusza w drugiej połowie lipca.

2017-07-31;   Agnieszka Skarupa