Do wakacji pozostało

---

Aktualności

Udział w koncertach w Narodowym Forum Muzyki

20 października 2017r. 100 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w koncercie edukacyjnym dla młodzieży pt. "José Torres & Havana Dreams symfonicznie" promującym muzykę kubańską. Podczas koncertu młodzież usłyszała tradycyjną muzykę kubańską, która zabrzmiała w aranżacji Filipa Torresa na bogate, oryginalne instrumentarium oraz orkiestrę symfoniczną. Ponieważ twórczość mieszkańców największej z wysp Wielkich Antyli często opowiada o ich losach – wykonawcy koncertu przybliżyli młodzieży teksty i znaczenie utworów. Wrażenia, jakie wynieśli młodzi ludzie po zakończeniu koncertu są nie do opisania. Wszyscy byli bardzo poruszeni i przejęci tak ciekawą aranżacją.

2017-11-13;   Beata Śliwińska

„Twój Vincent”

W październiku uczniowie naszej szkoły licznie uczestniczyli w projekcji filmu „Twój Vincent” w reż. Doroty Kobieli i Hugh Welchmana.
Film opowiada historię życia i śmierci Vincenta van Gogha - jednego z najsłynniejszych malarzy wszech czasów. Dzieło jest pierwszą na świecie pełnometrażową animacją malarską złożoną z 65 000 obrazów malowanych farbą olejną na płótnie, wykonanych w ciągu ponad 2 lat przez przeszło 100 malarzy polskich i zagranicznych techniką wiernie naśladującą twórczość van Gogha. Paleta barw pobudzająca wyobraźnię, kryminalna fabuła i nastrojowa muzyka to z pewnością walory tego filmu. Polecamy wszystkim miłośnikom dobrego kina.

2017-11-13;   Beata Śliwińska

Wyniki konkursu o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego

W październiku odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego. Z nieopisaną radością informujemy, że wśród uczniów są znawcy twórczości i życia Mistrza z Czarnolasu. Miłośnicy talentu „ojca poezji polskiej” przybyli do sali 34 i zmagali się z różnymi zadaniami dotyczącymi między innymi etapów życia, gatunków literackich i dzieł poety renesansu.
Pierwsze miejsce zajęły ex aequo Martyna Siwiec z klasy II TL1 i Maria Flejszczak z klasy II TL2. Miejsce trzecie przypadło Aleksandrze Łaskarzewskiej z klasy II TL1.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w poznawaniu dzieł Jana Kochanowskiego, które są niewyczerpanym źródłem inspiracji dla jego następców.

2017-11-13;   Beata Śliwińska

Trening Umiejętności Społecznych

W naszej szkole realizujemy projekt „Trening Umiejętności Społecznych”.
Jest to program Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży we współpracy z Credit Suisse. Został
stworzony z potrzeby zwrócenia większej uwagi na znaczenie kompetencji personalnych i
społecznych, poprzez zapisanie ich w efektach kształcenia wspólnych dla wszystkich
zawodów. Jest wiec bardzo przydatnym narzędziem odpowiadającym zmianom w szkolnictwie zawodowym.
Celem programu jest rozwiniecie wśród młodzieży umiejętności, które w dalszej
perspektywie zwiększą możliwości młodych ludzi na znalezienie miejsca na rynku pracy, a
także wpłyną pozytywnie na jakość życia osobistego.
Na program składają się dwa elementy: cykl 25 zajęć z zakresu kształtowania kompetencji
społecznych oraz realizacja przez uczniów autorskich projektów o charakterze edukacyjno-społecznym. Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu w wybranych grupach projektowych przez nauczycieli: p.Katarzynę Pałkiewicz, p.Agnieszkę Skarupę, p.Justynę Szarańską, p. Małgorzatę Szydłowską i p. Beatę Śliwińską.

2017-11-13;   Beata Śliwińska

Wycieczka do Gross- Rossen i Książa

11 października uczniowie klas 2TL2, 2 TS i 3TL1 pod opieką swoich wychowawców wzięli udział w wycieczce krajoznawczej. Ich pierwszym celem było poznanie historii obozu Gross- Rossen w Rogoźnicy. Tu obejrzeli film opowiadający o historii obozu, makietę obozu, a następnie pod opieką przewodnika przeszli przez bramę obozową i zobaczyli m. in. fundamenty bloków i krematorium, dzwon obozowy, części piwniczne łaźni, kuchni więźniarskiej, tkalni oraz bloku 9/10, piec krematorium polowego, ścianę śmierci – miejsce masowych egzekucji więźniów (dziś w tym miejscu umieszczone są tablice pamiątkowe poświęcone ofiarom obozu) oraz stare wyrobisko w kamieniołomach – jedno z dwu głównych miejsc pracy więźniów.
Następnym etapem wycieczki był zamek Książ, gdzie uczniowie zapoznali się z dziejami obiektu, a przewiodniczka podczas spaceru po licznych salach zamkowych opowiadała o wydarzeniach poprzedzających II wojnę światową oraz podczas jej trwania. Uczestnicy wycieczki poznali sylwetkę Jana Henryka XV, syna Jana Henryka XI, który przeprowadził tzw. drugą wielką przebudowę zamku.Dzięki niemu Zamkowe tarasy otrzymały swoją dzisiejszą formę. Hochberg w 1908 roku rozpoczął również budowę wałbrzyskiej Palmiarni, prezentu dla swej małżonki Księżnej Daisy. Odwiedziliśmy również podziemia budynku, do którego w latch 1943-45 wkracza nazistowska paramilitarna organizacja „Todt“. To tu przygotowywano jedną z głównych kwater Hitlera. Po zakończeniu spaceru pod opieką przewodnika uczniowie mogli pospacerować alejkami w ogrodzie. Wyjazd zaowocował poszerzeniem wiedzy historycznej.

2017-11-13;   Beata Śliwińska

II edycja Projektu Zawodowy Wrocław

Dziś ruszył nabór do II edycji Projektu Zawodowy Wrocław. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Projekcie zapraszam do sali nr 14 w celu wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Formularz jest również zamieszczony na facebooku na grupie Zawodowy Wrocław ZSL i w plikach do pobrania.
Uczestnikiem Projektu może być osoba, która w chwili podpisywania deklaracji uczestnictwa spełnia łącznie następujące kryteria:
a) jest osobą w wieku 15-24 lat
b) uczęszcza do naszej szkoły.
Projekt obejmuje następujące formy wsparcia:
a) szkolenia grupowe z zakresu kompetencji interpersonalnych i poruszania się po rynku pracy.
W trakcie szkoleń uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe i piśmiennicze oraz zaświadczenie wydane przez Realizatora Projektu. Zajęcia będą odbywały się w szkole.
Po ukończonym szkoleniu interpersonalnym uczeń będzie mógł wziąć udział w:
b) kursach specjalistycznych i kwalifikacyjnych (operator wózków widłowych, transport i spedycja międzynarodowa-umowy, ubezpieczenia, konwencje CMR, obsługa celna przesyłek)
lub
płatnym (1750 zł) stażu zawodowym
oraz
wycieczce zawodoznawczej dla uczniów, którzy wykażą się najlepszymi wynikami w nauce i będą brali udział w kursach specjalistycznych.

2017-11-08;   Agnieszka Skarupa

Wyniki Regionalnego Konkursu Piosenki patriotycznej i wojskowej w Oławie

Z radością informujemy, że 30.10.2017 r. młodzież naszej szkoły wzięłą udział w "Regionalnym Konkursie Piosenki patriotycznej i wojskowej" w Oławie. W efekcie znakomitych popisów solistycznych, przy bardzo silnej konkurencji, dwóch uczniów otrzymało wyróżnienia:
- Małgorzata Kałuża /klasa IV TLC; opiekun p. M. Szydłowska/
- Bartłomiej Szczepański /klasa III TL2/; opiekun p. P. Laska/
Gratulujemy !

2017-11-03;   M S

Uwaga

Test z języka angielskiego kwalifikujący do wyjazdu na praktyki zagraniczne (Hiszpania) w ramach projektu Erasmus odbędzie się w poniedziałek 30 października o godz. 14.00.
Wszystkich chętnych z klas trzecich w zawodzie technik logistyk i spedytor zapraszamy do sal: 46 i 40

Test przeprowadzą p.L.Wołk i p. B. Stępniewicz

2017-10-27;   L S

KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI JANA KOCHANOWSKIEGO

12 października 2017 roku na piątej godzinie lekcyjnej w sali nr 34 odbędzie się konkurs wiedzy o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego skierowany do uczniów klas drugich. Wszystkich zainteresowanych poezją Jana z Czarnolasu serdecznie zapraszamy.

2017-09-27;   Beata Śliwińska

ankieta Zawodowy Wrocław

W związku z bieżącą realizacją kursów zawodowych przez uczestników projektu „Zawodowy Wrocław”, umieszczam poniżej link do ankiety oceniającej kursy.
Organizatorzy Projektu są ciekawi Waszych opinii nt. udziału w projekcie, jak i realizacji poszczególnych form wsparcia.


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdoxuwmGhVZGyUN9rWZj9gWlDnuHOUvKYTceYaAS6LG8kyOKQ/viewform

Zachęcam do wypełnienia ankiety.

2017-09-27;   Agnieszka Skarupa

Kurs wózki widłowe - Zawodowy Wrocław

W dniu 26.09.2017 r. (wtorek) rozpoczyna się kolejne szkolenie z obsługi wózków widłowych. Szkolenie liczy 67 godzin i kończy się egzaminem UDT.
Proszę o aktywny udział w kursie, gdyż rezygnacja z projektu na tym etapie może wiązać się z konsekwencjami natury finansowej, ponieważ umowy z firmami szkoleniowymi zostały zawarte na określoną ilość osób.
Bardzo ważne jest to, by obowiązkowo być na pierwszych zajęciach, gdyż wówczas omawiane są szczegóły organizacyjne i przeprowadzane jest badanie lekarskie.

Życzę owocnej nauki i w razie pytań, problemów, zapraszam do kontaktu sala nr 14

2017-09-26;   Agnieszka Skarupa

Zawodowy Wrocław - zaświadczenie o ukończeniu szkolenia interpersonalnego

Zapraszam wszystkich uczestników Projektu Zawodowy Wrocław do sali nr 14 w celu odbioru zaświadczenia o ukończeniu szkolenia grupowego z zakresu kompetencji interpersonalnych i poruszania się po rynku pracy.

2017-09-26;   Agnieszka Skarupa