Do wakacji pozostało

---

Aktualności

Dzień otwarty Zespołu Szkół Logistycznych we współpracy z Zakładem Linii Kolejowych PKP PLK i Przewoźnikami

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nowoczesnym taborem kolejowym w dniu 23 maja 2018 r. na Dworzec Główny PKP i do Zespołu Szkół Logistycznych w godz. od 10.00 do 13.00.
W tym dniu, za zgodą Dolnośląskiego Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK we Wrocławiu na peronie II będą prezentować tabor kolejowy następujący przewoźnicy: PKP Intercity, PKP Cargo, Koleje Dolnośląskie oraz Przewozy Regionalne.
W związku z tym będzie istniała możliwość przybliżenia wszystkim sympatykom i pasjonatom kolei pojazdów szynowych. Ponadto każdy chętny będzie mógł przeżyć niezapomniane chwile za sterem lokomotywy, elektrowozu lub pulpitu sterowniczego najnowszych składów pociągowych.
Jest to niepowtarzalne doświadczenie, które możliwe jest dzięki zaangażowaniu Przewoźników i nauczycielom z Zespołu Szkół Logistycznych. W tym dniu chcielibyśmy zapoznać Państwa również z ofertą edukacyjną naszej szkoły, w której można podjąć naukę na kierunkach kolejowych: technik transportu, technik automatyk sterowania ruchem kolejowym, technik elektroenergetyk transportu szynowego oraz na kierunkach logistycznych: technik logistyk, technik spedytor i technik eksploatacji portów i terminali.
Zapraszamy na peron II - Dworca Głównego PKP oraz do Zespołu Szkół Logistycznych przy ul. J. Wł. Dawida (5 min od Dworca PKP), gdzie można zapoznać się z makietami: kolejową, portu lotniczego oraz terminalu magazynowego.
Liczymy na Państwa obecność.

Stella Gazdulska
Dyrektor
Zespołu Szkół Logistycznych
we Wrocławiu

2018-05-21;   L S

Międzyszkolny Konkurs Biblijny

Z ogromną radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły w składzie: Joanna Kalinka, Daniel Kuźniak i Kamil Pałus zajęli I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie pt."Biblia i jej obecność w różnych tekstach kultury" dla uczniów klas I zorganizowanym przez Zespół Szkół Nr2 we Wrocławiu. W zawodach udział brała grupa składająca się z trzech osób. Do pokonania uczniowie mieli dwa etapy, które odbyły się w tym samym dniu. Poza konkretnymi pytaniami dotyczącymi wiedzy biblijnej, zadawanymi w różnej formie, musieli zmierzyć się z zadaniem, które było przygotowaniem do ustnego egzaminu maturalnego z języka polskiego. Konkurs umacniał poczucie ważności Biblii jako źródła kultury europejskiej, wykazywał związki między literaturą a innymi dziełami sztuki, kształcił umiejętność publicznego zabierania głosu, umiejętności pracy w grupie, a przede wszystkim ćwiczył umiejętność przygotowania prezentacji maturalnej. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2018-05-21;   Beata Śliwińska

Symulacyjne rozmowy kwalifikacyjne z managerami banku inwestycyjnego Credit Suisse

W naszej szkole realizowany jest projekt "Trening Umiejętności Społecznych".Jest to program Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży we współpracy z Credit Suisse. Celem programu jest rozwinięcie wśród młodzieży umiejętności, które w dalszej perspektywie zwiększą możliwości młodych ludzi na znalezienie miejsca na rynku pracy, a także wpłyną pozytywnie na jakość życia osobistego.
W ramach projektu młodzież wzięła udział w symulowanych rozmowach kwalifikacyjnych. Uczniowie zostali poproszeni o przygotowanie swojego CV, wydrukowanie i przyniesienie go na rozmowę.Do wyboru mieli trzy przykładowe stanowiska pracy: młodszy specjalista ds. wdrożeń systemów IT, młodszy kontroler finansowy i specjalista ds. obsługi klienta. Pracownicy przeprowadzali rozmowę z każdym uczniem osobno i każda trwała ok.45 minut. Dla uczniów było to nowe doświadczenie. Byli bardzo zadowoleni z faktu, że mogą sprawdzić siebie w tak innej dla nich sytuacji. Dzięki spotkaniu dowiedzieli się, jak należy pisać poprawne cv,a przede wszystkim jak zachowywać się na rozmowie wstępnej o pracę, gdzie dużą rolę odgrywa stres.

2018-05-21;   Beata Śliwińska

Przystanek Kariera

W dniu 11.05.2018 uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Logistycznych uczestniczyli w wydarzeniu "Przystanek Kariera". Impreza miała na celu propagowanie szkolnictwa zawodowego. Nasza szkoła wzięła udział w wydarzeniu w charakterze wystawcy. Nasi uczniowie oprócz działań promocyjnych szkoły mieli możliwość wziąć udział w wykładach w kinie Nowe Horyzonty i warsztatach z autoprezentacji.
W kinie Nowe Horyzonty wystąpił gość specjalny Aleksander Doba – najsłynniejszy kajakarz świata, podróżnik roku 2015 wg National Geographic
Od godziny 12.00 w rozstawionym namiocie na Placu Solnym oprócz udziału szkół różnych branż obecne były firmy: Global Logic, Dolby, IT Kontrakt, Credit Agricole, Cshark, UTC, Nestle, Kaufland, Leroy Merlin, Faurecia. W wiązku z tym uczniowie mieli również możliwość porozmawiać z potencjalnymi pracodawcami o ich oczekiwaniach. Na miejscu obecni byli również doradcy zawodowi. Organizatorzy imprezy przygotowali dla uczniów liczne atrakcje: autobus MKP, symulator kariery, stoisko VR, fotobudka.

Poniższy link do wydarzenia i wypowiedzi naszej uczennicy Zuzanny Knychas z klasy mundurowej 1TLi.
http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/10,88292,23386968,patryk-jekielek-z-zespolu-szkol-nr-2-i-zuzanna-krychas-z-zespolu.html

Wkrótce zapraszamy na fotorelację...

2018-05-13;   Agnieszka Skarupa

Matematyk i Logika

W dniu 20 kwietnia 2018 roku W Elektronicznych Zakładach Naukowych odbył się finał XIV konkursu MATEMATYKA I LOGIKA. 36 finalistów z 13 szkół okręgu wrocławskiego zmagało się z 14 zadaniami różnej trudności. Naszą szkołę reprezentowali: Wojciech Adamczyk, Maciej Migniewicz i Dominik Wiśniewski. Najlepszym Dolnoślązakiem w konkursie okazał się uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych ze Świdnicy. Nasi uczniowie dzielni dotrzymywali kroku zwycięzcy i uplasowali się w czołówce konkursu. Dziękujemy za zaangażowanie i udział oraz zapraszamy na jubileuszową XV edycję konkursu w przyszłym roku.

2018-04-27;   Opiekun Jarosława Bucior

Finał X edycji jubileuszowej Powiatowego Projektu "Magnum Praemium Wratislaviae" - 20.04.2018

W dniu 20.04.2018 odbył się naszej szkole Finał X edycji jubileuszowej Powiatowego Projektu "Magnum Praemium Wratislaviae" podczas którego nastąpiło rozstrzygnięcie XI Powiatowego Konkursu Wiedzy o Historii Wrocławia "Wratislavia Aeterna" i wręczenie nagród laureatom pozostałych konkursów oraz podziękowań nauczycielom przygotowującym młodzież.
Wyniki XI Powiatowego Konkursu Wiedzy o Historii Wrocławia "Wratislavia Aeterna":

I miejsce - Zespół Szkół Logistycznych: Aleksandra Łuszczek, Natalia Gawryś, Michał Kempski
II miejsce - Liceum Ogólnokształcące nr I: Bartosz Biruk, Dawid Rudkiewicz, Dominika Kanty
III miejsce- Liceum Ogólnokształcące nr XVI: Wojciech Durak, Karol Jaszczyszyn,
Karol Włodarczyk

IV miejsce - Liceum Ogólnokształcące nr XII: Mateusz Łoziński, Krzysztof Bałenkowski,
Aleksandra Dembińska
V miejsce - Liceum Ogólnokształcące nr III: Zofia Kołaczkowska, Olga Kossowska,
Artur Wawryszewicz

Zwycięzcom i laureatom gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji projektu. Organizatorzy

2018-04-25;   B W

Spotkanie z innowatorem w ramach projektu "Słowa mają moc"...

Wiceprezes Fundacji "Dom Pokoju" Pani Maja Zabokrzycka przeprowadziła z grupą uczniów naszej szkoły zajęcia, których celem było przybliżenie młodzieży tematyki innowacyjnych pomysłów z różnych dziedzin życia. Uczniowie podzieleni zostali na sześć grup, by metodą burzy mózgu spróbować znaleźć wspólne cechy łączące ślepotę i wykrywanie raka oraz globalny problem min przeciwpiechotnych i szczurów. Tymi tematami zajmowały się cztery grupy. Dwie ostatnie miały inny cel- wskazanie sposobów niesienia pomocy imigrantom przybywającym do Polski z krajów objętych konfliktami zbrojnymi. Grupy przedstawiały swoje propozycję i okazało się, że jedna z nich znalazła rozwiązanie, które jako innowacyjne funkcjonuje na rynku. Szczegóły działalności tej fundacji przybliżyła w dalszej części spotkania Pani Zabokrzycka. Mowa tu o belgijskiej fundacji charytatywnej APOPO, która postawiła sobie za cel zmniejszenie ilości ofiar śmiertelnych i ciężkich okaleczeń spowodowanych przez miny lądowe. W tym celu szkolone są afrykańskie wielkoszczury. Ponadto umieją one również wykrywać gruźlicę. W kwestii tego, co łączy niewidomych i chorych na raka, została omówiona przez prowadzącą działalność doktora Franka Hoffmana. Zauważył on wyjątkową umiejętność wykrywania choroby w bardzo wczesnym stadium przez osoby niewidome, obdarzone wyjątkowo czułym zmysłem dotyku. Oprócz tego, że ratują one życie pacjentek, zyskały one również miejsca pracy. W ten sposób w 2006 roku powstała firma Discovering Hands. W przypadku osób imigrujących do Polski wskazana została- zarówno przez naszych uczniów jak i przez prowadzącą- działalność gastronomiczna. W następnej części uczniowie mogli wypowiedzieć się na temat sposobów sprzyjających innowacyjności, metod projektowych, pracy w grupie i jej zalet. Tematem spotkania były innowacje wprowadzane w logistyce. Pani Zabokrzycka opowiedziała także o zrealizowanym na Nadodrzu projekcie mającym na celu odmienienie dzielnicy zarówno przez działania rewitalizacyjne jak i tworzenie wspólnych akcji łączących lokalnych przedsiębiorców. Na koniec uczniom przybliżono różne działania, dzięki którym można uzyskać środki na realizację własnych, ciekawych pomysłów. Pani Zabokrzycka mówiła tu chociażby o Mikrograntach, które adresowane są do pełnoletnich osób fizycznych, organizacji pozarządowych i nieformalnych grup młodzieżowych, zachęcając do podejmowania prób uzyskania dofinansowania swoich projektów właśnie w taki sposób.

2018-04-25;   Beata Śliwińska

Zakończenie roku szkolnego klas IV

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas IV odbędzie się 27 kwietnia 2018 r. o godzinie 13:00.

2018-04-23;   L S

Wycieczka zawodoznawcza do CCC

W dniu 12.04.2018 r. uczniowie naszej szkoły w ramach Projektu Zawodowy Wrocław zwiedzili fabrykę obuwia i magazyny firmy CCC. Wkrótce zapraszam na fotorelację....

2018-04-23;   Agnieszka Skarupa

Dzień Logistyka w Wyższej Szkole Bankowej

W dniu 19.04.2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w "Dniu Logistyka" w Wyższej Szkole Bankowej. Dzień Logistyka to coroczne wydarzenie organizowane przez WSB we Wrocławiu. Adresowane jest do uczniów szkół średnich, którzy interesują się szeroko rozumianą logistyką. Młodzież uczestniczyła w wykładzie nt.: "Logistyki w rajdach samochodowych" wygłoszonego przez Gabriela Borowy - rzecznika prasowego Kajetana Kajetanowicza, twórcy Rajdy24.pl, właściciela GB Promotion; zawodnika i organizatora rajdów samochodowych. Następnie wysłuchali prelekcji pomysłodawczyni i twórczyni Vinci Fit Art pt.:„Urban Pixels-feel the Air” Balonodrom.
Uczniowie wzięli również udział w warsztatach zorganizowanych przez studentów z Koła Logistycznego WSB we Wrocławiu:
-"Projekt Pizza" prowadzony przez Agnieszkę Gryszkę i Justynę Łukasik
-"Jelly T-shirts" uświetnili Filip Fusek (absolwent naszej szkoły) i Konstantyn Romanowski
-"VR w logistyce" Giant Lazer.
Zapraszamy na fotorelację....

2018-04-23;   Agnieszka Skarupa

Spotkanie z innowatorem

W najbliższy czwartek, 19 kwietnia 2018r. w ramach projektu "Słowa mają moc", w auli szkolnej odbędzie się spotkanie z innowatorem panią Mają Zabokrzycką- wiceprezes Fundacji "Dom Pokoju". Spotkanie potrwa od 10.40 d0 12.15, a uczestniczyć w nim będą klasy: 2 TL1,2 TL2, 1 TL2 i 1 AS.
Wybrane klasy serdecznie zapraszamy do auli szkolnej.

2018-04-16;   Beata Śliwińska

Wyjście do Narodowego Forum Muzyki

10 kwietnia 2018r. uczniowie klas 1 TL1, 1 TL2, 2 TL1 i 2 TS wzięli udział w koncercie edukacyjnym pt. „Romanca a’la kujawiak- polskie tańce narodowe” w Narodowym Forum Muzyki. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości wystąpił przed młodzieżą Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”, który zaprezentował polskie tańce narodowe, dzięki czemu mogli poznać ich specyfikę i charakter. Widzowie zostali wprowadzeni w świat polskich tańców narodowych (poloneza, mazura, kujawiaka, oberka, krakowiaka) poprzez opowieść o rodzącym się między młodymi ludźmi uczuciu, ich wspólnych romantycznych i zabawnych doświadczeniach oraz ich fascynacji muzyką i tańcem. Finałem całego spektaklu był wielki polonez tańczony zwyczajowo na balu studniówkowym. Widowisko wywarło niesamowite wrażenie.

2018-04-15;   Beata Śliwińska

Konkurs ortograficzny

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie ortograficznym o tytuł I MISTRZA ORTOGRAFII Zespołu Szkół Logistycznych. Jeżeli chcesz sprawdzić własne umiejętności w zakresie ortografii, a także pochwalić się znajomością zasad ortograficznych, przyjdź,
18 kwietnia 2018r. o godzinie 12.20 do sali 34.
Serdecznie wszystkich zapraszamy.
Przewidywane nagrody!!!

2018-04-15;   Beata Śliwińska

Wyniki konkursu dotyczącego znajomości "lektur z gwiazdką"

Miło nam ogłosić, że w szkole są znawcy "lektur z gwiazdką". 11 kwietnia 2018r. tłumnie przybyli na konkurs sprawdzający znajomość lektur obowiązkowych na egzaminie maturalnym.Męczyli się, pocili, aby wypaść jak najlepiej,gdyż chcieli skontrolować swoją wiedzę na kilkanaście dni przed maturą.
Znawcami okazali się:Adrianna Alcer z klasy IV TLA - I miejsce oraz Katarzyna Mrozek (IV TLC) i Jarosław Kozdrowski(IV TLA)- II miejsce.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i przypominamy, że macie jeszcze czas na powtórzenie najwybitniejszych dzieł polskiej literatury.
Maturzyści!!! Pisemny egzamin maturalny z języka polskiego odbędzie się 4 maja 2018r.
Panie Polonistki życzą połamania piór!!!

2018-04-14;   Beata Śliwińska

Wyniki X Powiatowego Konkursu "Wrocław na fotografii - Wrocławskie kamienice w przestrzeni miejskiej"

Wyniki X Powiatowego Konkursu "Wrocław na fotografii - Wrocławskie kamienice w przestrzeni miejskiej:

I miejsce - Maciej Michniewicz z LO nr X za pracę pt. "Studnia z widokiem na niebo"
II miejsce - Bartosz Kaźmierczak z LO nr IX za pracę pt. "Kałużowa symetria"
Magdalena Witek z Zespołu Szkół Logistycznych za pracę pt. "Tunel ku słońcu"
III miejsce -Natalia Wilczyńska z Zespołu Szkół Gastronomicznych za pracę pt. "Kamienica w
centrum"
Tomasz Janus z LO nr IX za pracę pt. "Kamienica w centrum"
Przyznano 5 wyróżnień:
Emilia Ernst z LO nr VIII
Kamila Borecka z LO nr IX
Katarzyna Ćwikła z LO nr I
Joanna Suppan z LO Nr III
Patrycja Kozak z ZSTiE
Gratulujemy. Uroczysty finał Międzyszkolnego Projektu "Magnum Praemium Wratislaviae"
i rozdanie nagród odbędzie się w naszej szkole w dniu 20 kwietnia /piątek/ o godz. 10.00.
Organizatorzy

2018-04-13;   Organizatorzy

Wyniki X Powiatowego Konkursu na reportaż o Wrocławiu

Wyniki X Powiatowego Konkursu na reportaż o Wrocławiu w ramach Międzyszkolnego Projektu "Magnum Praemium Wratislaviae":

I miejsce - Katarzyna Drelichowska z LO nr I za pracę pt. "Wrocław na własne oczy i rozum"
II miejsce - Alicja Łysakowska z ZSL za pracę pt. "Ich nie ma na mapach Wrocławia"
III miejsce - Michał Fąfara Z ZSL za pracę pt. "Historia kamienicy pod Złotą Koroną"

Gratulujemy. Uroczysty finał Międzyszkolnego Projektu "Magnum Praemium Wratislaviae"
i rozdanie nagród odbędzie się w naszej szkole w dniu 20 kwietnia /piątek/ o godz. 10.00.
Organizatorzy

2018-04-13;   Beata Wojdyło

Uwaga Konkurs!

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi zapraszam wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w szkolnym konkursie przyrodniczym pt. „Chrońmy naszą planetę”. Konkurs jest dwuetapowy. I etap- wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej nawiązującej do ochrony przyrody do dnia 19 kwietnia. II etap to test sprawdzający wiedzę z podanych zagadnień, który odbędzie się 20 kwietnia w piątek na 5 i 6 godzinie lekcyjnej. Informacje na temat konkursu i zgłoszenie udziału do dnia 17 kwietnia do p. Sylwii Nejfert.
Zagadnienia do II etapu- test sprawdzający
- dziura ozonowa,
- kwaśne opady,
- smog,
- globalne ocieplenie a może ochłodzenie? Efekt cieplarniany,
- zróżnicowanie dostępności do czystej wody na świecie jako problem na skalę światową,
- problem pustynnienia obszarów,
- recykling,
- energetyka alternatywna, technologie energooszczędne…
- idea zrównoważonego rozwoju,
- ochrona przyrody na świecie i w Polsce. Międzynarodowe inicjatywny w zakresie ochrony środowiska oraz formy ochrony przyrody.

Sylwia Nejfert

2018-04-13;   L S

ABSOLWENCI ZDAJĄCY MATURĘ

ABSOLWENCI ZDAJĄCY MATURĘ
Proszę sprawdzić czy dokonane przez Państwa opłaty
za egzaminy maturalne wpłynęły na konto OKE.
Brak wpłaty spowoduje niedopuszczenie do matury.

2018-04-12;   A. Doruch

Konkurs dla klas IV dotyczący znajomości "lektur z gwiazdką"

Ogłaszamy konkurs dla klas IV dotyczący znajomości "lektur z gwiazdką". Przypominamy, że ich znajomość bezwzględnie obowiązuje na maturze. Eliminacje odbędą się 11 kwietnia 2018r. o godz. 12.20 w sali 34. Serdecznie zapraszamy MATURZYSTÓW, aby sprawdzili swoją wiedzę na chwilę przed egzaminem.

2018-04-09;   Beata Śliwińska

Wycieczka zawodoznawcza do Bazy Wojskowej Wrocław Strachowice

26 i 27 marca 2018r. uczniowie klas 2 TLi i 3 TLi pod opieką wychowawców zwiedzali 8 Bazę Wojskową JW1155KOL Wrocław Strachowice. Po przybyciu na miejsce wysłuchali prelekcji na temat logistycznych sytuacji kryzysowych w transporcie lotniczym. Następnie obejrzeli Bazę Wojskową i hangary. Na koniec przeszli elementarne szkolenie ogólnorozwojowe z transportu lotniczego.W drodze powrotnej młodzież wymieniała między sobą uwagi, spostrzeżenia i refleksje. Z relacji uczestników można stwierdzić, że klasowe wyjście było udane i ciekawe.

2018-03-30;   Beata Śliwińska

Liga strzelecka

Dnia 23 marca 2018 r. odbyła się przedostatnia runda ligi strzeleckiej szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska 2017/2018 o puchar Dyrektora I LO z Wołowa.
Dziękujemy drużynie w składzie: Klaudia Opolska, Daniel Wojdat, Karolina Kułakowska, Bartłomiej Zaranek i Dominika Majkowicz.
Zbigniew Jarek

2018-03-29;   L S

Tester oprogramowania z Armii

Klasę 1TLi odwiedziła osoba z armii, ale związanej z branżą IT.
Ewa Kienc-Brachmańska - tester oprogramowania z TestArmy Group S.A. Opowiedziała uczniom czym zajmuje się tester oprogramowania i czemu testowanie jest potrzebne. Żyjemy w czasach, w których trudno wyobrazić sobie sferę naszego życia gdzie nie ma oprogramowania lub za chwilę go nie będzie. Każdy z nas popełnia błędy i tak też jest w przypadku programistów, którzy piszą kod. Tester ma za zadanie znaleźć te błędy, zanim zrobią to inni. Historia pokazuje, że czasem niewielkie błędy mogą prowadzić do ogromnych strat. Tak było w przypadku katastrofy rakiety Mariner 1 z 1962 roku zbudowanej za ogromną na tamte czasy kwotę 18,6 mln dolarów, która z powodu błędu zakończyła swoją misję po 294 sekundach lotu.
Dużo tragiczniejszy w skutkach okazał się błąd oprogramowania w maszynie do rentgena Therac-25. W skutek błędu pacjenci otrzymali 100 krotnie większa dawkę promieniowania. 5 osób zmarło na skutej choroby popromiennej. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jak na co dzień pracuje tester, jakie błędy zgłasza i w jaki sposób. Była też możliwość sprawdzenia swojej spostrzegawczości i znalezienia błędów.
Na rynku IT wciąż brakuje specjalistów, więc kto wie, czy któryś z uczniów za kilka lat nie zasili armii testerów :)
Małgorzata Symber.

2018-03-28;   L S