Do wakacji pozostało

---

Aktualności

VI Targi Edukacyjne

W dniu 10 stycznia w naszej szkole odbyły się Targi Edukacyjne dla trzecich i czwartych klas branży logistyczno – spedycyjno – transportowej i kolejowej. Targi uroczyście otworzyła Pani Dyrektor Stella Gazdulska witając przybyłych Przedstawicieli wrocławskich uczelni: Wyższej Szkoły Bankowej, Politechniki Wrocławskiej, Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego. Przedstawiciele uczelni przybliżyli uczniom specyfikę kierunków na poszczególnych uczelniach. Młodzież naszej szkoły miała również możliwość indywidualnej rozmowy z Przedstawicielami uczelni na specjalnie przygotowanych stoiskach. Wyższa Szkoła Bankowa sprawiła nam ogromną niespodziankę w postaci gry VR. Dziękujemy za owocne spotkanie i rozmowy. Wkrótce zapraszamy na fotorelację.

2018-01-10;   Agnieszka Skarupa

Erasmus + wstępny schemat zajęć.

Poniżej wstępny schemat godzin zajęć:

Język angielski:
3.01.2018 r. - 4 godzin lekcyjnych, od 15
5.01.2018 r. - 5 godzin lekcyjnych, od 15
10.01.2018r. - 5 godzin lekcyjnych, od 15

16.01.2018 r. - 8 godzin lekcyjnych, od 9
17.01.2018 r. - 8 godzin lekcyjnych, od 9

Język hiszpański (tylko weekendy):
13.01.2018 r. - 8 godzin lekcyjnych, od 9
14.01.2018 r. - 8 godzin lekcyjnych, od 9

Pozostałe godziny w lutym.
kulturowe - 25 godzin
hiszpański - 4 godziny.

Zapraszamy

2018-01-10;   Leszek Szpiech

Bilety już są - Hiszpania

Bilety na wylot już są.
Odlot 24.02.2018 o godzinie 19.05 z Wrocławia, przylot o godzinie 22.25.
Powrót 25.03.2018 wylot z Madrytu o godzinie 10.55 a przylot do Poznania o godzinie 14.10.

2018-01-10;   L S

Liga strzelecka

Dnia 05 stycznia odbyła się kolejna runda Ligi Strzeleckiej klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych o Puchar Dyrektor LO XV. Najlepszy wynik osiągnęła Karolina Kułakowska z klasy ITS. Reprezentacji Zespołu Szkół Logistycznych gratuluję dobrego wyniku.

2018-01-09;   Zbigniew Jarek

Ruszyła Liga Klas

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w tegorocznej rywalizacji w Lidze Klas, która ruszyła od października 2017 roku.
Liga Klas jest konkursem wewnątrzszkolnym opartym na współzawodnictwie klas w różnych dziedzinach. Biorą w nim udział wszystkie klasy I- III, zbierając punkty według regulaminu za m. in. organizację imprez szkolnych i pozaszkolnych, działalność w ramach samorządu uczniowskiego, działalność społeczną, wolontariat i akcje charytatywne, udział w konkursach szkolnych, pozaszkolnych i olimpiadach, a także udział w projektach edukacyjnych i zawodach sportowych.
Uczniowie mają o co walczyć, gdyż główną nagrodą jest zgoda trzydniową wycieczka dla zwycięskiej klasy wraz z nagrodą pieniężną na wybraną atrakcję. Ponadto zwycięska klasa zyskuje prestiż (zdjęcie i wpis do Złotej Księgi LK) oraz Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły. Klasa która zajmie drugie miejsce otrzymuje nagrodę niespodziankę oraz pamiątkowy dyplom. Wyniki Ligi Klas będą prezentowane w szkole miesięcznie na tablicy znajdującej się na parterze budynku koło portierni oraz na szkolnej stronie internetowej. Sprawozdania dotyczące działalności klasy w różnych obszarach składamy do p. Sylwii Nejfert. Za rzeczowość sprawozdania odpowiada przewodniczący klasy przy wsparciu wychowawcy klasy (wzór sprawozdania do pobrania u wychowawcy). Termin składania sprawozdań za poprzedni miesiąc to 15 dzień każdego bieżącego miesiąca.
Szczegóły rywalizacji oraz zasady punktowania znajdują się w regulaminie Ligi Klas.

Sylwia Nejfert

2018-01-09;   L S

Erasmus + Hiszpania

Najbliższe spotkanie doskonalące język angielski uczestników projektu Erasmus 10.01.2018 r tj. środa godzina 15.00 sala 40.

2018-01-09;   L S

Erasmus + Hiszpania

Najbliższe spotkanie doskonalące język angielski uczestników projektu Erasmus odbędzie się 5.01.2018 r godzina 15.00 sala 40.

2018-01-05;   L S

Wyjście do Narodowego Forum Muzyki

21 grudnia 2017r. uczniowie klas 1TL2,2TL1,2TLi,3TP i 3KAE wzięli udział w świątecznym koncercie edukacyjnym pt."Wigilie polskie"w Narodowym Forum Muzyki .Było to niezwykłe spotkanie przy wigilijnym stole Kościuszki, Mickiewicza, Słowackiego, Chopina, Kasprowicza, Orląt Lwowskich i harcerzy Szarych Szeregów. Wszystkie słowa, które wypowiedzieli nasi bohaterowie, były autentyczne, zaczerpnięte z listów, dokumentów i twórczości. Dodatkowo usłyszeliśmy najpiękniejsze polskie kolędy w interpretacji dwóch chórów: Chóru NFM i Chóru Chłopięcego NFM. Widowisko wywarło na nas niesamowite wrażenie.

2018-01-04;   Beata Śliwińska

Konkurs Wiedzy o Savoir Vivrze

14 grudnia 2017r. uczniowie klasy 2 TL1 wzięli udział we Wrocławskim Konkursie Wiedzy o Savoir Vivrze "Bon ton, czyli jak być damą? Jak zostać dżentelmenem?" w ramach programu "Młodzi Obywatele Kultury". Konkurs miał na celu uwrażliwienie młodzieży na zasady dobrego wychowania, jakie powinny obowiązywać we wzajemnych relacjach społecznych, w sytuacjach towarzyskich i oficjalnych. Nasi uczniowie spisali się doskonale- pokazali, że umieją zachowywać się odpowiednio w różnych okolicznościach, a przede wszystkim,że potrafią praktycznie wykorzystywać wiedzę i umiejętności dotyczące savoir vivre'u nabyte w ramach własnych zainteresowań: w domu, szkole, na przyjęciu itp. Chłopcy są promotorami dobrych manier nie tylko w szkole, ale równiez poza nią.

2018-01-04;   BS

Studia w USA

Ambasada USA oraz Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zapraszają uczniów klas II liceum lub III technikum zainteresowanych studiami w USA do udziału w Programie Doradczym EducationUSA Poland.

Uczestnicy programu pod opieką doświadczonych doradców edukacyjnych przez rok będą przygotowywać się do aplikowania na studia undergraduate w USA. Dzięki ich wsparciu polscy kandydaci na studia w USA nie będą sami w nieco bardziej skomplikowanym od europejskiego procesie składania podań.

Uczestnictwo w programie jest bezpłatne i obejmuje indywidualne wsparcie doradcy edukacyjnego, sesje informacyjne, warsztaty z ekspertami oraz pakiet niezbędnych materiałów informacyjnych, w tym podręczników do egzaminów SAT/ACT i TOEFL/IELTS. Spotkania będą organizowane wirtualnie, za pośrednictwem platformy Google Classroom raz w miesiącu.

Rekrutacja trwa do 7 stycznia 2018 r. Aby wziąć udział w programie, uczniowie muszą wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: https://goo.gl/NheKt2 oraz dołączyć:

1. Skany świadectw z ostatnich 3 lat nauki
2. Skany dyplomów, zaświadczeń i innych dokumentów potwierdzających osiągnięcia ucznia
3. Esej nie dłuższy niż 300 wyrazów w j.angielskim (tematy znajdują się w formularzu)

Do programu zostaną przyjęci uczniowie zmotywowani do podjęcia nauki w USA w roku akademickim 2019-2020.

Uczestnicy poprzedniej edycji programu studiują obecnie na takich uczelniach jak New York University, University of Chicago, Hult International Business School czy Babson College oraz otrzymali pełne lub częściowe stypendia.

System edukacji w Polsce i Stanach Zjednoczonych różni się. Proces ubiegania się o przyjęcie na amerykańską uczelnię jest inny niż w Europie i może wydawać się skomplikowany. Wsparcie profesjonalnych doradców w wyborze uczelni, przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych, korespondencji z uczelniami oraz oszacowaniu kosztów pobytu, a także zidentyfikowaniu potencjalnych źródeł finansowania studiów będzie z pewnością bardzo cenne. Program obejmuje również warsztaty w Warszawie prowadzone przez profesjonalnych doradców edukacyjnych Ambasady USA oraz Komisji Fulbrighta.

2018-01-02;   L S

Życzenia świąteczne.

W dniu Bożego Narodzenia,
dziś składamy Wam życzenia,
aby raźniej w duszy było,
aby Wam się dłużej żyło.
Aby szczęścia i radości,
pomyślności i miłości z życia nigdy nie ubyło,
aby Wam się lepiej żyło.
życzy
Dyrekcja i grono pedagogiczne Zespołu Szkół Logistycznych

2017-12-23;   Zespół Szkół Logistycznych

Konkurs" Milion na Bank"

W związku z podpisaniem z samorządem porozumienia o współpracy w projekcie Bakcyl dla Edukacji zapraszamy uczniów do udziału w Konkursie „Milion na Bank”. Uczestnictwo w Konkursie bedzie wymagało od Was samodzielnej pracy i założenia konta na stronie gry inwestycyjnej.

Szerszych informacji udziela: Agnieszka Skarupa s.14

2017-12-19;   Agnieszka Skarupa

III Memoriał Marka Leśniaka - Wielki finał

W środę 20 grudnia 2017 r. o godzinie 11:00 odbędzie się mecz o 3 miejsce pomiędzy klasą 2TLi a 3TS, a o godzinie 11:40 Wielki Finał pomiędzy klasą 1TL2 i 4TPS.
O 12:30 dekoracje zwycięzców i zakończenie III Memoriału Marka Leśniaka.
Serdecznie Zapraszam.
Grzegorz Dorobek

2017-12-14;   L S

Olimpiada Statystyczna

Dnia 1 grudnia 2017 roku odbyły się szkolne zawody Olimpiady Statystycznej organizowanej prze Główny Urząd Statystyczny. W konkursie szkolnym startowało 5 uczniów Naszej Szkoły. W wyniku przeprowadzonych eliminacji trójka uczniów, po zdobyciu wymaganej liczby punktów, zakwalifikowała się do zawodów okręgowych:
1. Jan Buczeluk z klasy 3 KAE
2. Jan Nowak z klasy 4 TLa
3. Emil Bykowski z klasy 4 TS
W całej Polsce startowało 2545 uczestników z 300 szkół.
Zawody okręgowe odbędą się 9.01.2018 roku. Finaliści Olimpiady otrzymują indeksy na wybrane Uczelnie.
Całej trójce życzymy sukcesów, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w eliminacjach szkolnych i zapraszamy do następnej edycji Olimpiady Statystycznej w przyszłym roku.
Opiekun Jarosława Bucior

2017-12-12;   Jarosława Bucior

Matematyczne eksperymenty - rekrutacja

Informujemy, iż w dalszym ciągu trwa rekrutacja uczniów klas pierwszych i drugich do projektu „Matematyczne eksperymenty – poprawa jakości nauczania matematyki w szkołach podstawowych i ponadgimnazjalnych w Gminie Wrocław.
Wszystkich zainteresowanych, którzy jeszcze nie dostarczyli Formularzy Zgłoszeniowych prosimy o dostarczanie dokumentacji do nauczycieli matematyki.
Projekt rozpoczyna się z dniem 1 lutego 2018 roku.
Serdecznie zapraszamy uczniów na zajęcia matematyczne.
Koordynator Jarosława Bucior

2017-12-12;   L S

Zagadnienia do II etapu XI Powiatowego Konkursu Wiedzy o Historii Wrocławia

Podajemy zagadnienia do II etapu XI Powiatowego Konkursu Wiedzy o Historii Wrocławia "Wratislavia Aeterna" rozgrywanego w ramach Międzyszkolnego Projektu "Magnum Praemium Wratislaviae":

- w średniowiecznym mieście
- historia wrocławskich kamienic
- różnorodność kulturowa Wrocławia na przestrzeni wieków
- Polonia we Wrocławiu /miejsca, wydarzenia, postacie/
- Wrocławska Solidarność /powstanie i działalność/

2017-12-11;   Organizatorzy

XIII Ogólnopolskie Forum studentów transportu i logistyki Trans Logistik

Zapraszamy na fotoreportaż z XIII Ogólnopolskie Forum studentów transportu i logistyki Trans Logistik.

2017-12-11;   Leszek Szpiech

Wyście do Pałacu Królewskiego

24 listopada 2017 uczniowie klas 2 TPK oraz 2 TE odwiedzili Pałac Królewski we Wrocławiu. W trakcie lekcji muzealnej połączonej ze zwiedzaniem ekspozycji „Nowy poczet władców polskich” usłyszeliśmy wiele ciekawych informacji na temat naszych królów i królowych. Pani przewodnik podała wiele autentycznych faktów, ale także opowiedziała interesujące legendy i anegdoty. Wiecie na przykład skąd wziął się przydomek „Krzywousty”? Wedle faktów, skrzywienie rysów twarzy króla Bolesława było najprawdopodobniej wynikiem porażenia nerwów, ale legenda mówi, że był on tak rozczarowany i zniesmaczony rządami swojego ojca, że aż mu twarz wykrzywiło. Jeśli chcecie usłyszeć więcej ciekawostek na temat panujących w Polsce, odwiedźcie wystawę.

2017-12-08;   Beata Śliwińska

XIII Ogólnopolskie Forum Studentów Transportu i Logistyki - TransLogistics

W dniach 7 i 8 grudnia 2017 roku w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej odbyło się XIII Ogólnopolskie Forum Studentów Transportu i Logistyki.
Koło Naukowe Logistics, dzieki staraniom Pani Moniki Wojtaś, zaprosiło uczniów naszej szkoły do udziału w Konferencji. Grupa reprezentantów z klas: 3TL1, 3TL2 i 3TP w dniu 7 grudnia aktywnie uczestniczyła w tym wydarzeniu. Udział w TransLogistics umożliwił naszym uczniom nie tylko wymianę wiedzy i doświadczeń, ale również nawiązanie kontaktów ze studentami o podobnych zainteresowaniach i zdobycie ciekawej pracy lub praktyki dzięki bezpośredniemu kontaktowi z przedstawicielami firm. W trakcie forum odbył się konkurs wiedzy z branży TSL, w którym nasz uczeń Piotr Chrobot z klasy 3TL1 zdobył pierwsze miejsce. W teście wiedzy wzięło udział ok.200 uczestników Konferencji, przede wszystkim studentów. Gratulujemy Piotrowi zwycięstwa. Wkrótce zapraszamy na fotorelację.

2017-12-08;   Agnieszka Skarupa

My Polacy – My Dolnoślązacy

Z ogromną satysfakcją informuję, że nasza uczennica, Małgosia Kałuża z klasy IV TLC, zajęła I miejsce w Dolnośląskim Konkursie Literackim o Laur Złotego Pióra „My Polacy – My Dolnoślązacy”. Temat napisanej przez nią pracy brzmiał: Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności (o. Fabian Kaltbach OFM). Warto dodać, że w konkursie wzięło udział 150 uczniów dolnośląskich szkół, a nagrodzono 3 prace. Laureatce gratulujemy talentu, cennych nagród i życzymy kolejnych, wielkich sukcesów.
Katarzyna Pałkiewicz

2017-12-06;   Katarzyna Pałkiewicz

Wyjście do Muzeum Etnograficznego

24 listopada uczniowie klasy 1 TL2 wybrali się do Muzeum Etnograficznego na lekcję edukacyjną prezentującą bliższą i dalszą historię Dolnego Śląska oraz jej dziedzictwo kulturowe przed II wojną światową i po niej. Zwiedzanie z przewodnikiem wystawy stałej rozpoczęliśmy od obejrzenia sal, w których znajdowały się wytwory pochodzenia fabrycznego. Wnętrze izby, wypełnione było doskonale wykonanymi zdobionymi meblami: szafa, kredens, stół, skrzynia, zydle, ale też kołyska i łoże. Ściany zdobiły głównie malowane na szkle obrazy z maryjnymi wizerunkami ze śląskich miejscowości pielgrzymkowych oraz przedstawienia popularnych na tym terenie świętych. W kolejnej sali zobaczyliśmy postacie przedwojennych Dolnoślązaków. Dziewczynki zaciekawił strój kobiecy - utrzymany w ciemnej kolorystyce, o kroju odwołującym się do ubiorów renesansowych. Składały się na niego krótkie katanki z bufiastymi, zwężającymi się rękawami, długie spódnice, na które nakładano zapaski, białe z ażurowym haftem lub jedwabne, zakładane na ramiona kolorowe, biało haftowane chusty oraz bogato zdobione czepce. Następnie udaliśmy się do pomieszczenia, w którym były zaprezentowane różne rzemiosła: bednarstwo( beczki do kwaszenia kapusty,formy do wyrabiania ciasta chlebowego, maselnice tłuczkowe i korbowe), tkactwo( kołowrotki i deseczki tkackie) czy piernikarstwo( rzeźbione formy). Potem pani przewodnik opowiedziała nam o osadnikach przybyłych na Dolny Ślask po II wojnie światowej. Byli to między innymi: osadnicy z byłych Kresów Rzeczpospolitej, Polacy lub ich potomkowie, powracający po długiej emigracji z Rumunii i Jugosławii czy ludność łemkowska. Wszyscy oni przywieźli ze sobą pamiątki rodzinne, rzeczy, które przedstawiały dużą wartość materialną, ale i takie, które mogły być pomocne w prowadzeniu gospodarstwa. Bardzo gorąco polecamy obejrzenie wystawy.

2017-12-04;   Beata Śliwińska

Wyjście do Muzeum Archidiecezjalnego

24 listpoada klasa 1 TAT wraz z wychowawcą wybrała się do Muzeum Archidiecezjalnego na lekcję muzealną poświęconą sztuce średniowiecza. Muzeum wyróżnia się tym, że gromadzi m.in. bogaty i rzadki zbiór zabytków starożytnych i gotyckich głównie z czasów piastowskich Śląska. Młodzież obejrzała stałe wystawy sztuki starożytnej, średniowiecznej, a także nowożytnej. Obecnie mieści się tutaj w bibliotece podręcznej pół tysiąca książek oraz około sześć tysięcy zabytków, w tym najcenniejsze i wyjątkowo bogate zbiory sztuki romańskiej oraz gotyckiej. Wbrew temu, iż eksponaty nie stanowią systematycznie gromadzonego zbioru reprezentują religijną sztukę regionu w jej różnych aspektach. Informują o jej otwartości na obce wpływy. Mówią o charakterze śląskiej sztuki średniowiecznej, jej rozwoju, przemianach ideowych i stylistycznych, jakim podlegała. Wystawa i lekcja pokazały uczniom, że warto korzytać z dodatkowych źródeł wiedzy, rozbudziły uczucie związku z regionem, a przede wszystkim promowały właściwy stosunek do zabytków kultury i historii.

2017-12-04;   Beata Śliwińska

Wyjście do Muzeum Narodowego

24 listopada 2017 roku uczniowie klas 2 TL1 i 2 TL2 wzięli udział w wycieczce do Muzeum Narodowego. W ramach lekcji muzealnej obejrzeli szereg zabytków z największej w Europie kolekcji sztuki średniowiecznej. Przechadzkę po salach muzealnych rozpoczęliśmy od obejrzenia złotych przedmiotów wchodzących w skład tzw. skarbu z Środy Śląskiej, później zapoznaliśmy się z symboliką zawartą w malarstwie religijnym, atrybutami wielu postaci świętych, nagrobkami książąt śląskich, przedstawieniami Matki Boskiej opłakującej zdjętego z krzyża udręczonego Chrystusa- piety, a spacer skończyliśmy, oglądając najsłynniejsze z dzieł Lucasa Cranacha pokazywane na cieszącej się ogromną popularnością wystawie czasowej.

2017-12-01;   Beata Śliwińska

Mogiłę Pradziada Ocal Od Zapomnienia

W dniu 22.11.2017r. klasy pierwsze i drugie spotkały się w auli szkolnej, aby uczestniczyć w spotkaniu, które zostało poświęcone akcji 'Mogiłę Pradziada Ocal Od Zapomnienia'. Prezentację przygotował i prelekcje wygłosił Krzysztof Hurkała z klasy 3TL1.Celem tego spotkania było przybliżenie samej akcji oraz jej celowość. Już po pierwszym wykładzie zgłosili sie chętni uczniowie do wzięcia udziału w projekcie. Jeżeli znajdą się uczniowie, którzy również bedą chcieli dołączyć do nas, prosimy o zgłoszenie się do Pani Profesor Zdzisławy Lubczyńskiej-Surdyki oraz Zbigniewa Jarka i Krzysztofa Hurkały.

2017-11-28;   Oliwia Musiał

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego Zawodowego w Logistyce i Spedycji!

Uwaga! Szkolny Konkurs Języka Angielskiego Zawodowego w Logistyce i Spedycji!
Termin 7 grudnia 2017, g.11.30.

Zapisy do 5 grudnia u organizatorów - p. A.Pałac, p. E. Zakrzewskiej i p. M. Miler- Nowak.

Pierwszy etap konkursu przeprowadzony będzie za pomocą aplikacji Kahoot!- w formie gry na dowolnym urządzeniu z przeglądarką internetową. Przewidziano drobne upominki za udział oraz oceny celujące i bardzo dobre z języka zawodowego dla zwycięzców.

Regulamin dostępny na stronie: https://drive.google.com/open?id=1nhJKeiOarkXkLX_zp7k6HhffKDKNLD2u

W styczniu odbędzie się drugi etap w formie tradycyjnej - testu wyboru.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozwijaniem swoich umiejętności językowych - mile widziani także uczestnicy praktyk zagranicznych Erasmus +, to dobra okazja dla Was do sprawdzenia zdobytej wiedzy językowej na wyjazdach!

2017-11-26;   E M