Do wakacji pozostało

---

Liga klas

Liga Klas jest konkursem wewnątrzszkolnym opartym na współzawodnictwie klas w różnych dziedzinach. Biorą w nim udział wszystkie klasy I- III, zbierając punkty według regulaminu za m. in. organizację imprez szkolnych i pozaszkolnych, działalność w ramach samorządu uczniowskiego, działalność społeczną, wolontariat i akcje charytatywne, udział w konkursach szkolnych, pozaszkolnych i olimpiadach, a także udział w projektach edukacyjnych i zawodach sportowych.

Uczniowie mają o co walczyć, gdyż główną nagrodą jest zgoda na trzydniową wycieczkę dla zwycięskiej klasy wraz z nagrodą pieniężną na wybraną atrakcję. Ponadto zwycięska klasa zyskuje prestiż (zdjęcie i wpis do Złotej Księgi LK) oraz Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły. Klasa która zajmie drugie miejsce otrzymuje nagrodę niespodziankę oraz pamiątkowy dyplom. Wyniki Ligi Klas będą prezentowane w szkole miesięcznie na tablicy znajdującej się na parterze budynku koło portierni oraz na szkolnej stronie internetowej. Sprawozdania dotyczące działalności klasy w różnych obszarach składamy do p. Sylwii Nejfert. Za rzeczowość sprawozdania odpowiada przewodniczący klasy przy wsparciu wychowawcy klasy (wzór sprawozdania do pobrania u wychowawcy). Termin składania sprawozdań za poprzedni miesiąc to 15 dzień każdego bieżącego miesiąca.

Szczegóły rywalizacji oraz zasady punktowania znajdują się w regulaminie Ligi Klas.

Dokumenty do pobrania:

Nagrodę w roku 2018
otrzymała klasa 1 TLi

Podsumowanie

Maj

Kwiecień

Marzec

Luty

Styczeń

Grudzień

Listopad

Październik

Odwołane zajęcia pozalekcyjne

Ze względu na kwarantannę, zajęcia pozalekcyjne ze strzelectwa sportowego są odwołane aż do końca kwarantanny.

2020-03-12;   Zbigniew Jarek

Podziękowanie strzelcom

Wszystkim strzelcom naszej szkoły dziękuję za udział i zaangażowanie w zajęciach i zawodach strzeleckich przez cały rok szkolny 2017/2018, życzę bezpiecznego wypoczynku przez okres wakacji.

2018-06-26;   Zbigniew Jarek

Liga strzelecka

Dnia 23 marca 2018 r. odbyła się przedostatnia runda ligi strzeleckiej szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska 2017/2018 o puchar Dyrektora I LO z Wołowa.
Dziękujemy drużynie w składzie: Klaudia Opolska, Daniel Wojdat, Karolina Kułakowska, Bartłomiej Zaranek i Dominika Majkowicz.
Zbigniew Jarek

2018-03-29;   L S

Liga strzelecka

Dnia 05 stycznia odbyła się kolejna runda Ligi Strzeleckiej klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych o Puchar Dyrektor LO XV. Najlepszy wynik osiągnęła Karolina Kułakowska z klasy ITS. Reprezentacji Zespołu Szkół Logistycznych gratuluję dobrego wyniku.

2018-01-09;   Zbigniew Jarek

Zawody Strzeleckie - Babka Wielkanocna

W dniu 12 kwietnia 2017 r. odbyła się ostatnia runda Ligi strzeleckiej o Puchar LO nr I.
W klasyfikacji drużynowej Zespół Szkół nr 23 zajął VI miejsce. W ogólnej klasyfikacji Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej nasza szkoła zajęła IV miejsce. Dziękuję wszystkim zawodnikom za zaangażowanie w działalność koła strzeleckiego w ciągu roku szkolnego 2016-2017 i zapraszam na treningi, które będą trwały do końca roku w każdy czwartek. Nabliższe zawody odbędą się 20 maja 2017 r. na stadionie Olimpijskim o Puchar Dyrektora Ligi Obrony Kraju.

2017-04-18;   Zbigniew Jarek

Międzyklasowe zawody strzeleckie

Zapraszamy reprezentacją klas I do IV na zawody strzelecki o przechodni "Puchar Dyrektora ZS nr 23" dnia 05 kwietnia 2017 r. od godziny 8:30 do 12:00. Miejsce zawodów ul. Świdnicka 28 IV piętro.

2017-04-01;   Zbigniew Jarek

XIV Olimpiada Pierwszej Pomocy - październik 2016

Misją Olimpiady było: zachęcać do ratowania życia, uczyć zasad pierwszej pomocy, promować najwyższe wartości. Turniej składał się z dwóch części. Pierwsza to teoretyczny test z pytaniami zamkniętymi. W części praktycznej należało wykonać wylosowane czynności pierwszej pomocy. Na Olimpiadzie pierwszej pomocy naszą szkołę reprezentowała grupa z klasy 2Tli. Dziękuję za udział i godne reprezentowanie naszej szkoły. Å»yczę sukcesów w roku 2017.

2016-12-20;   Zbigniew Jarek

III Medialna Międzynarodowa Konferencja Naukowa - listopad 2016

Temat konferencji: „Decyzje w sytuacjach zagrożeń” Współpraca administracji państwowej ze służbami mundurowymi w procesie decyzji w sytuacjach zagrożeń.
Organizatorem konferencji była: Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych imienia Generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, Wydział zarządzania; Politechnika Warszawska, Wydział Elektryczny; Politechnika Wrocławska, Wydział Informatyki i Zarządzania.
Celem konferencji było: Zaprezentowanie i upowszechnianie wyników badań, wymiana poglądów oraz doświadczeń dotyczących podejmowania decyzji w warunkach niepewności i ryzyka, zagrożeń terrorystycznych, kulturowych i innych
W ramach obrad poruszane były następujące zagadnienia: determinanty
i ograniczenia oraz uwarunkowania sytuacyjno-organizacyjne w procesie podejmowania decyzji, reakcja na zagrożenia kulturowe i terrorystyczne-teoria i praktyka, podejmowanie decyzji w warunkach niepewności i /lub zagrożenia w zależności od różnych rodzajów ryzyka, zarządzanie ryzykiem we współczesnych organizacjach i projektach, badania nad ryzykiem naturalnym, niezawodność i ciągłość dostawy usług systemów krytycznych, psychologiczne aspekty podejmowania decyzji w warunkach kryzysowych, społeczne i moralne aspekty ryzyka.
Zbigniew Jarek

2016-11-24;   L S

Wycieczki zawodowe - październik 2016

W ramach „Koła Strzelec” została zorganizowana wycieczka zawodoznawcza dla uczniów technikum m.in. do POLBUS-PKS oraz wycieczka do produkcji autobusów firmy VOLVO.

2016-11-20;   Zbigniew Jarek

75 rocznica zbrodni Katyńskiej

Dnia 13 kwietnia 2015 roku w kościele garnizonowym odbyła się uroczysta msza święta w dniu 75 rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie (Daniel Wendelberger, Paulina Karasiuk, Klaudia Dziekan) z pocztu sztandarowego.

2015-05-26;   Z.J.

Liga strzelecka 2015

W tym roku szkolnym zakończył się sezon Ligi strzeleckiej, w której uczestniczyły wszystkie szkoły ponadgimnazjalne. W klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajęła IX miejsce. Dzięki wszystkim strzelcom za aktywne działalność przez cały rok.

2015-05-12;   Z.J.

Liga Strzelecka 2014

Od dnia 16 października 2014 r. w ramach Ligi Strzeleckiej, odbyły się zawody strzeleckie o Puchary dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych. W ogólnej klasyfikacji drużynowej nasza szkoła zajmuje 9 miejsce po IV rundzie. Wyróżniającym się strzelcom: Nikoli Szafińskiej, Jakubowi Å»yłce, Robertowi Wyderze oraz innym serdecznie dziękuję za dotychczasowe zaangażowanie.

2014-12-02;   Zbigniew Jarek

Młodzież Zapobiega Pożarom

Dnia 26 marca 2014 roku w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu odbył się konkurs wiedzy pt. "Młodzież Zapobiega Pożarom". Naszą szkołą reprezentowali uczniowie: Adrian Ilba i Kamil Czereba z klasy 2TS. W klasyfikacji indywidualnej Adrian zajął IV miejsce. Serdecznie gratulujemy.

2014-04-19;   Zbigniew Jarek

Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Szkoły Nr 23

Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Szkoły Nr 23 we Wrocławiu odbyły się w marcu 2014.
Klasyfikacja drużynowa:

 1. 4TLb - 214 pkt
 2. 1TS - 202 pkt
 3. 1TLc - 198 pkt
 4. 1TLa - 196 pkt
 5. 2TLa - 189 pkt
 6. 1TLb - 179 pkt
Klasyfikacja indywidualna:
 1. August Jaworski - 4TLb - 81 pkt
 2. Kamil Fuławka - 1TLc - 80 pkt
 3. Ola Strzecha - 3TAT - 78 pkt
 4. Daria Kopejkin - 2TLA - 75 pkt
Puchar przechodni oraz nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone na zakończenie roku szkolnego.

2014-03-22;   Z.J.

Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora LO 7

Zawody Strzeleckie szkół ponadgimnazjalnych o Puchar Dyrektora LO nr 7 z karabinka pneumatycznego. Drużyna naszej szkoły w składzie: Augusty Jaworski, Agata Maćkiewicz, Jakub Å»yłka, Nikola Szafińska i Daria Kopejkin zajęła VI miejsce.
W Lidze Strzeleckiej Szkół Ponadgimnazjalnych zajmujemy V miejsce.

2014-03-21;   Z.J.

Liga Strzelecka

Dnia 8 i 24 października 2013 roku odbyły się zawody strzeleckie dla szkół ponadgimnazjalnych o puchar: Prezesa Ligi Obrony Kraju oraz Puchar Dyrektora ZS Nr XV. W ogólnej klasyfikacji Ligi Strzeleckiej nasza szkoła zajmuje VII miejsce. Serdecznie gratuluję uczniom biorących udział w zawodach.

2013-11-01;   ZJ

Olimpiada Pierwszej Pomocy

Dnia 16 listopada odbędzie się XI Wrocławska Olimpiada Pierwszej Pomocy w LO nr 1. Uczniom biorącym udział w Olimpiadzie życzę sukcesów.

2013-10-25;   ZJ

Osiągnięcia w roku szkolnym 2012/2013

W roku szkolnym 2012/2013 Zespół Szkół Nr 23 został wyróżniony medalem za zasługi dla Ligi Obrony Kraju.

Z ważniejszych wydarzeń działalności koła:
 • VI miejsce w klasyfikacji ogólnej w Lidze strzeleckiej szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska,
 • w klasyfikacji indywidualnej VI miejsce zdobył August Jaworski

W zawodach sportowo-obronnych "Wroclok 2013" w klasyfikacji drużynowej szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska reprezentacja dziewcząt i chłopców zajęła IV miejsce.

Z działalności ratownictwa przedmedycznego na X Olimpiadzie I pomocy w klasyfikacji drużynowej reprezentacja w składzie: Monika Słowik, Dariusz Lachowski zajęła IV miejsce.

W przeglądzie piosenki wojskowej NATO Patrycja Krupnik zdobyła Puchar Dyrektora Wydziału Edukacji we Wrocławiu.

Wszystkim uczniom, serdecznie dziękuję za duże zaangażowanie i pracę w szkolnym kole strzeleckim "Strzelec".

2013-07-10;   Z J

Medal

Uchwałą nr 56 z dnia 16 grudnia 2012 roku Zarząd Główny Ligi Obrony Kraju z siedzibą w Warszawie nadał naszej szkole Medal za zasługi dla Ligi Obrony Kraju.

2013-02-21;   Z J

Puchar Dyrektora ZS nr XV

W dniach 21 stycznia 2013 roku odbyły się zawody strzeleckie o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 15 we Wrocławiu. Reprezentacja w składzie: Agata Maćkiewicz, Aleksandra Strzecha, August Jaworski, Mateusz Mirocki i Jacek Miśkiewicz zajęli IX miejsce w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych. W ogólnej klasyfikacji Ligi Strzeleckiej po VI rundzie nasza szkoła zajmuje VI miejsce.

2013-01-25;   Z J

Bombka Świąteczna - IV runda ligi strzeleckiej

Dnia 10 grudnia 2012 roku odbyła się IV runda ligi strzeleckiej o Wielką Świąteczną Bombkę z karabinka sportowego (przyrządy zamknięte). W klasyfikacji drużynowej nasza reprezentacja zajęła VII miejsce. W klasyfikacji indywidualnej August Jaworski zajął II miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, że klasyfikacji ogólnej szkół ponadgimnazjalnych ligi August Jaworski zajmuje IV miejsce. Serdecznie gratuluję.

2012-12-18;   Z J

V Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Wierszy i Pieśni o tematyce patriotycznej

W dniach 16 i 17 listopada odbył się V Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Wierszy i Pieśni o tematyce patriotycznej z okazji Narodowego Święta Niepodleglości w Koszęcinach w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.

Celem konkursu było:
- wzbogacenie w patriotyczne wartości organizowanych obchodów Święta Niepodległości,
- upowszechnianie i pogłębianie wśród młodzieży znajomości polskiej poezji patriotycznej oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej,
- wytwarzanie emocjonalnego stosunku do wartości kulturowych, w szczególności do poezji oraz upowszchnianie wśród młodzieży piękna mowy ojczystej, dorobku kultury narodowej i kultury żywego słowa.

Naszą Szkołę reprezentowali następujący uczniowie: w kategorii recytacji - Patrycja Krupnik i Dorota Madalińska, w kategorii pieśni patriotycznej - Monika Durlej i Wojtek Å»urawski.

Jury oceniało dobór repertuaru, interpretację tekstu oraz ogólny wyraz artystycznego występu.

Składamy serdeczne podziękowania uczniom za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie się do konkursu. Å»yczymy kolejnych sukcesów w VIII Przeglądzie Twórczości Zakazanej w PRL.

2012-11-20;   Z. Jarek

Radosna Parada Niepodległości

Zdobyliśmy pierwsze miejsce. Obrazy mówią za siebie. Gratulujemy zwycięstwa.

2012-11-13;   L S

X Olimpiada Pierwszej Pomocy

Dnia 5 i 6 października odyła się Jubileuszowa X Olimpiada Pierwszej Pomocy której celem było popularyzowanie wśrod młodzieży wiedzy teoretycznej i praktycznej.
Serdecznie gratulujemy osiągniecia wysokich wyników uczniom szkolnego koła PCK biorącym udział w konkursie wiedzy teretycznej, Monice Słowik oraz Dariuszowi Lachowskiemu za zajęcie IV miejsca w konkurencji działań praktycznych.
Zbyszek Jarek. Pozdrawiam

2012-10-27;   Z.J.