Do wakacji pozostało

---

Mój pierwszy biznes przed 20-tką.

Mój pierwszy biznes przed 20tką

Mój pierwszy biznes przed 20tką jest projektem edukacyjnym dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Celem projektu jest przygotowanie młodzieży do prowadzenia działalności gospodarczej w sieci, wspieranie przedsiębiorczości, rozwijanie kreatywności, edukacja w zakresie wiedzy ekonomicznej.

W tym roku szkolnym już poraz trzeci uczniowie naszej szkoły biorą udział w tym przedsięwzięciu. Wzmocniona ekipa w postaci dwóch zespołów będzie projektować grę planszową i e-sklep. Trzymamy kciuki za powodzenie naszych uczniów i bedziemy informować na bieżąco o postępach w tworzeniu e-sklepu i gry planszowej.

Projekt Biznes przed 20-stką
lider projektu: Agnieszka Skarupa

Prezentacje konkursowe

Dziś oba zespoły projektowe przed komisją konkursową prezentowały efekty całorocznej pracy. Zespół, który tworzył grę planszową zainspirował się przyszłym swoim zawodem i stworzył grę o transporcie. Aby umilić rozgrywkę i zainteresować odbiorców zamiast samochodów towary dostarczają...koty. Celem gry jest stworzenie, jak najlepszej, kociej firmy przewozowej, edukacja graczy w temacie ekonomii oraz możliwość kreatywnego spędzania czasu w gronie rodziny. Zespół konstruujący e-sklep stworzył unikatowy produkt...wycieraczkę dla psów do automatycznego wyciarania łap pupila po spacerze.
Rozstrzygnięcie konkursu za około dwa tygodnie....a tymczasem w krótce zapraszamy na fotorelację.
Agnieszka Skarupa
Beata Stępniewicz

2017-05-19;   Agnieszka Skarupa

Szkolenie z autoprezentacji w ramach Projektu

Pomału zbliżamy się do finału Projektu "Mój pierszy biznes przd 20-tką". Grupa z e-sklepu już zakończyła swoje zajęcia warsztatowe. Natomiast zespół konstruujący grę planszową już wkrótce będzie miał swoje ostatnie spotkanie projektowe. Dziś natomiast uczniowie biorą udział w szkoleniu z autoprezentacji. Zajęcia mają na celu pomóc młodzieży zaprezentować swoje pomysły na e- sklep i grę planszową przed komisją konkursową. Trzymamy kciuki za Zespoły i życzymy obu Drużynom zwycięctwa.

2017-04-11;   Agnieszka Skarupa

"Giełda bankowa" w PKO BP

Fotorelacja z "Giełdy bankowej" w PKO BP.

2017-04-01;   L S

W dniu 29.03 w ramach projektu "Mój pierwszy biznes przed 20-tką" klasy 2TL1 i 3TP wzięły udział w "Giełdzie Bankowej" zorganizowanej przez Regionalny Oddział Detaliczny PKO Banku Polskiego we Wrocławiu (budynek Sky Tower). Na spotkaniu uczniowie mogli zapoznać się ze specyfiką funkcjonowania banku. Na przygotowanych przez ekspertów stanowiskach dyskutowali o nowoczesnych narzędziach finansowych, kredytach dla firm oraz funkcjonowaniu młodych ludzi w przestrzeni bankowej. Spotkanie zakończył konkurs z wartościowymi nagrodami. Uczniowie z naszej Szkoły: Aleksandra Sagan i Weronika Hazubska wygrały grę planszową "Miasto między mostami" zaprojektowaną przez zwycięzców poprzedniej edycji Projektu "Mój pierwszy biznes przed 20-tką", a Mariusz Kolański oraz Bartłomiej Dul urządzenia powerbank. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania już wkrótce...
Agnieszka Skarupa
Beata Stępniewicz

2017-03-29;   Agnieszka Skarupa

Spotkanie - Projekt "Mój pierwszy biznes przed 20-tka"

W dniu 7 marca w naszej Szkole gościły Zespoły projektujące grę planszową w ramach Projektu "Mój pierwszy biznes przed 20-tką". Pomału zbliżamy się do finału konkursu... Emocje rosną...Gra naszego Zespołu nabiera kolorów...Trzymamy za Was kciuki, życzymy powodzenia i oczywiście wygranej.

2017-03-10;   Agnieszka Skarupa

Już niedługo spotkanie w naszej szkole

W najbliższy wtorek 13.12.2016 r będziemy gościć w naszej szkole zespoły, które realizują projekt związany z tworzeniem e-sklepu w ramach konkursu "Mój pierwszy biznes przed 20tką". A tymczasem zamieszczamy kilka zdjęć z poprzednich spotkań....

2016-12-07;   Agnieszka Skarupa