Kadry dla Przemysłu "POLREGIO"
Zespół Szkół Logistycznych

Zdjęcia: Roland Potoczny


Kadry dla Przemysłu "POLREGIO".

W dniu 29.03.2022 r. na zaproszenie Pani Dyrektor z Centrali Spółki "POLREGIO" S.A. w Warszawie w ramach współpracy programu "Kadry dla Przemysłu" młodzież z Zespołu Szkół Logistycznych we Wrocławiu z klasy kolejowej o kierunku technik transportu kolejowego mogła uczestniczyć w zajęciach na najnowocześniejszym symulatorze pracy maszynisty "SYMULATOR NEWAG IMPULS" umieszczonego na ruchomej platformie w Centrum Szkolenia POLREGIO w Częstochowie.
Zajęcia odbywały się między innymi w kabinie maszynisty pod nadzorem Pana instruktora maszynistów z Zakładu Dolnośląskiego we Wrocławiu. Zapoznanie z pracą maszynisty obejmowało prowadzenie pociągu na odtworzonych trasach stanowiących odzwierciedlenie rzeczywistej pracy maszynisty. Trasy były różnorodnie konfigurowane z sytuacjami zdarzającymi w życiu pracy mechanika pojazdu trakcyjnego. Podsumowując dzisiejsze zajęcia Pan instruktor pochwalił młodzież za dużą wiedzę w tym wiedzę dziewczyn. I podkreślił, że przyszli kolejarze z Wrocławia mogą z pełną determinacją podnosić swoje kwalifikacje w uzyskaniu licencji oraz świadectwa maszynisty.
W imieniu młodzieży, Dyrektor i kadry pedagogicznej Zespołu Szkół Logistycznych we Wrocławiu, składam na ręce Pani Dyrektor serdeczne podziękowanie za wspaniałą wycieczkę zawodoznawczą. Panu instruktorowi za trud włożony w prowadzeniu zajęć, a także za przemiłą atmosferę. Pani Basi z Centrum Szkolenia POLREGIO w Częstochowie dziękujemy za miłe przyjęcie młodzieży.

For more information, visit http://lokeshdhakar.com/projects/lightbox2/