Muzeum Pana Tadeusza - 28 kwietnia 2017 r.
Zespół Szkół nr 23

28.04.2017 r. uczniowie klasy 2 TL1 uczestniczyli w interaktywnym spotkaniu w muzeum Pana Tadeusza. Był to piękny dialog z kulturą zatytułowany Adam Mickiewicz. Pisarz, podróżnik, przyjaciel. W poznaniu poety pomogły interaktywne aplikacje, animacje oraz karty pracy.
Podczas zajęć uczniowie poznawali życie poety, jego rodzinę i przyjaciół, śledzili trasy licznych i dalekich podróży poety. Usłyszeli pasjonującą historię rękopisu Pana Tadeusza i okoliczności jego powstania. Misją muzeum było ukazanie rangi dzieła Adama Mickiewicza w zmieniającej się rzeczywistości historycznej i kulturowej Europy na przestrzeni ostatnich 200 lat, a także ukazanie poematu Pana Tadeusza jako tekstu kształtującego nowoczesne myślenie o tradycji i tożsamości. Dzięki najnowocześniejszej technologii, prezentacji multimedialnych, interaktywnych aplikacji, zainstalowanych gier spotkanie z Adamem Mickiewiczem było niezwykle interesujące i ubogacające.

Polecamy kolegom i koleżankom z innych klas wizytę w muzeum Pana Tadeusza.
W drodze powrotnej na Rynku spotkaliśmy okolicznościowa wystawę rysunków dzieci z Aleppo, które ”marzą o zwyczajnym życiu”. Dołączyliśmy do akcji „Szpital w Aleppo czeka na Twoja pomoc”.

Jolanta Włodarczak


For more information, visit http://lokeshdhakar.com/projects/lightbox2/